Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy, opiekunka do samotnego Wenzela

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 85 lat
Miejsce pracy:
91074 Herzogenaurach
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20221031
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. niemiecki dobry komunikatywny lub dobry
– osoba spokojna, sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 85lat, 91kg, 175cm
Dolegliwości:
– początki demencji
– mobilny, rolator
– zaburzenia rytmu serca, zastawka
Senior cierpi na choroby serca, jest po operacji i ma zastawkę, ale czuje się bardzo dobrze. Bywa zapominalski, poza tym jest świadomy, komunikatywny, chciałby mieć zajęcie. Ważne, aby towarzyszyć panu dwa razy dziennie podczas krótkich spacerów, aby zaczerpnął świeżego powietrza oraz był w ruchu ze względu na krążenie. Senior jest wspierany przez personel medyczny. Osobą do kontaktu jest córka, która mieszka w pobliskim mieście na Bawarii. Senior jest mobilny i wspiera się rolatorem.
Jego ulubione miejsce to sofa w pokoju dziennym. Senior chętnie tam ucina sobie drzemkę, ogląda telewizję oraz odpoczywa. Ważne, aby codziennie miał “dawkę” ruchu i aby zabrać seniora na dwa krótkie spacery. Senior wchodzi wolno po schodach, należy uważać, aby pan się nie przewrócił. Panu należy pomóc podczas wykonywania higieny ciała oraz w domu. Wiele czynności wykonuje samodzielnie, częściej należy go asystować, należy mieć “oko”, czy czegoś nie potrzebuje i kiedy będzie potrzebne mu wsparcie. Noce są spokojne w tym miejscu, pan przesypia. Do domu przychodzi fizjoterapeuta, który wykonuje z seniorem gimnastykę.

Dodatkowe informacje:

UWAGA! To zlecenie z przerwą na święta (od 31.10. do około 20.12. następnie wznowienie od początku stycznia 2023).

To senior z poczuciem humoru, miły, przyjazny, chętnie rozmawia, jest łatwy w opiece. Z zawodu krawiec. Obecnie lubi krótkie spacery, chętnie rozmawia, potrzebna mu bardziej towarzyszka, niż opiekunka. W tym miejscu ważne jest dotrzymanie towarzystwa i rozmowy, dlatego należy znać język niemiecki w stopniu mocno komunikatywnym lub dobrym. Ważne, aby pomóc panu prowadzić dom, ugotować obiad, uprasować koszule. W tym miejscu potrzebna jest dobra gospodyni, towarzyszka.
To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Senior zajmuje parter, zaraz obok mieszka syn i jest osobą do kontaktu. Córka mieszka w pobliskim mieście na Bawarii. Sklepy są oddalone około 15 min drogi na pieszo od domu. Do dyspozycji jest rower. Senior zazwyczaj szybko chodzi spać (około 17:00 – 18:00). W tym miejscu jest sporo czasu wolnego, senior sporo śpi za dnia i wcześnie chodzi spać. Szczepienie nie jest wymagane, wystarczy test z apteki wykonany przed wyjazdem.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl