Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy, opiekunka do Jochena z żoną

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 85 lat
Miejsce pracy:
07619 Schkölen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230922
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba z doświadczeniem
– lubiąca wieś

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 85lat, 80kg, 160cm
Dolegliwości:
– po wylewie
– demencja
– inkontynencja & pieluchomajtki
– obecnie osoba głównie leżąca
Senior miał wylew i leży w szpitalu. Jego stan jest stabilny, planowany wypis jest na 22.09. Na ten dzień potrzebna jest opiekunka. Pan jest osłabiony i dotychczas leży w łóżku. Bez pomocy nie wstaje. Przesypia noce, a nawet jeśli się wybudzi, ma pieluchomajtki. W planie są ćwiczenia z fizjoterapeutą.
To człowiek, który całe życie ciężko pracował na farmie. Jest związany z domem, z naturą, ze swoją ziemią, którą uprawiał. Ma swoje zdanie, czasem bywa uparty, ale daje się przekonać. Senior mieszka z żoną, która nie jest do opieki, jednak nie jest w stanie zająć się mężem oraz domem. Seniorka jest ugodowa, cicha, uległ

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość, dom jednorodzinny z ogrodem niedaleko granicy z Polską i miast Jena i Lipsk. Sklepy są dość daleko, dlatego należy pojechać albo rowerem, albo z synem, który mieszka zaraz obok i będzie osobą do kontaktu. Blisko domu jest też przystanek autobusowy, autobus jedzie do miasteczka. Dla opiekunki jest osobny pokój, internet jest w całym domu. Na podwórku jest piesek i kotek, dlatego opiekunka nie powinna bać się zwierząt.
W to miejsce potrzebna jest zmotywowana opiekunka, która chętnie zajmuje się domem, lubi naturę, ogród i życie na wsi. Ważne, aby opiekunka mówiła komunikatywnie po niemiecku i potrafiła zająć się osobą po udarze oraz odciążyć seniorkę w domu. Należy lubić pieska i kotka. To bardzo sympatyczna rodzina, ludzie lubiący naturę, zwierzęta, ogród.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl