Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy, opiekunka do dwóch mobilnych seniorek Marthy i Gerdy

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 88 lat, Podopieczna: 87 lat
Miejsce pracy:
91056 Erlangen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230201
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. komunikatywny dobry
– osoba dyplomatyczna

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna Martha, 88lat, 65kg, 158cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– mobilna
– ogólny stan zdrowia dobry
Seniorka dotychczas mieszkała sama i dobrze sobie radziła. Jej synowa zdecydowała się poprosić nas o pomoc dla teściowej oraz swojej mamy, które umieściła w jednym domu. Powyższy opis dotyczy teściowej. Poniższy dotyczy Gerdy, czyli mamy naszej klientki.
UWAGA! Córka ma starszego pieska rasy Berneński pies pasterski o przemiłym usposobieniu. To starszy piesek, łagodny, bardzo przyjazny, często przychodzi w odwiedziny do starszej pani. W tym miejscu nie należy się bać psa i nie należy wyganiać pieska. 
Pani wypadł dysk w październiku 2022, dlatego nosi gorset usztywniający. Seniorce należy pomóc rano zawiązać gorset, a wieczorem go zdjąć. Pani przyjmuje oprócz tego środki przeciwbólowe i czuje się coraz lepiej. Poza tym należy pani pomóc ubrać rajstopy uciskowe, jednak nie takie, jak zakłada personel medyczny (tych nie może nosić). Pani nosi takie, które można kupić w aptece do codziennego użytku, aby nogi nie puchły. Do pomocy jest personel medyczny, który odwiedza seniorkę dwa razy w tygodniu. Seniorka jest mobilna, na dłuższe odcinki drogi korzysta z rolatora. Czasem wspiera się kulą, dobrze sobie radzi i samodzielnie wchodzi po schodach. Potrzebne jej wsparcie podczas kąpieli oraz podczas zakładania odzieży. Noce w tym miejscu są zazwyczaj spokojne, seniorka sama idzie do toalety, kiedy musi.
To bardzo pozytywna, serdeczna pani, która jest wdzięczna i która potrafi doceniać drobiazgi, cieszy się z małych rzeczy. Jest niewymagająca i chętnie współpracuje. Zazwyczaj o 19:00 – 19:30 chce położyć się spać, dlatego należy zwrócić uwagę, aby pomóc jej zdjąć gorset usztywniający oraz rajstopy. Sama sobie nie poradzi.

Podopieczna Gerda, 87lat, 55kg, 160cm
Dolegliwości:
– demencja, zapominalska
– zaburzenia rytmu serca
– mobilna, choć miewa bóle (sztuczny staw kolanowy 2018)
To mama naszej klientki, która zamieszkała razem z jej teściową. Pani jest zapominalska, stwierdzono u niej demencję. Choroba zmieniła mocno jej osobowość, stała się zazdrosna i jak mówi córka “gwiazdorzy”. Lubi być w centrum zainteresowania, uważa, że wszystko sama potrafi zrobić. Bardzo dobrze współgra z teściową swojej córki (opis powyżej, Martha). Bardzo ją lubi i przyjaźnią się od lat. Gerda myśli, że to ona dba o wszystkich, choć ma demencję, zawsze dba, aby drzwi były zamknięte, rolety na noc spuszczone, włącza i wyłącza radio, lubi kontrolować i wiedzieć, co jest w planie. Seniorkę odwiedza personel medyczny dwa razy w tygodniu. Seniorka jest mobilna, energiczna, chodzi szybko i nie potrzebuje wsparcia. Choć część czynności potrafi wykonać samodzielnie, wymaga wsparcia podczas higieny ciała. Należy pomóc jej się ubrać. Noce są zazwyczaj spokojne w tym miejscu.
To “gwiazda”, która lubi być w centrum zainteresowania, jak mówi córka. Jest miła dla obcych, czasem opryskliwa dla córki. Lubi ludzi, jest komunikatywna, ma poczucie humoru. Uwielbia słodycze, należy uważać, aby za dużo nie zjadła. Chętnie wychodzi na spacery. 

Dodatkowe informacje:

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Do sklepu jest 7 min drogi. Jest rower do dyspozycji & zaraz obok przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest łądny pokój z telewizorem, internet jest w całym domu. Córka mieszka działkę obok i jest osobą do kontaktu.

W to miejsce potrzebujemy opiekunki z doświadczeniem, osoby dyplomatycznej, z którą dobrze będzie się rozumiała Gerda oraz osoby sprawdzonej, która w miarę dobrze mówi po niemiecku. Należy umieć dobrze gotować w tym miejscu, czasem upiec ciasto. To seniorki, które w przeszłości lubiły prowadzić dom i nie lubią zup z proszku i z paczki. W tym miejscu powinna pojawić się dobra gospodyni, osoba komunikatywna i na poziomie.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl