Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy- Bawaria, opiekunka do serdecznego małżeństwa Heinrich i Waltraud

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 87 lat, Podopieczny: 90 lat
Miejsce pracy:
91093 Heßdorf,
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220718
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. dobry komunikatywny lub dobry
– osoba niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 90lat, 90kg, 170cm
Dolegliwości:
– mobilny
– cukrzyca insulinowa
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Senior jest głównie samodzielny i zajmuje się sobą oraz pomaga przy żonie. Jest mobilny i świadomy. Dotychczas to on się wszystkim zajmował, dlatego ważne, aby opiekunka nie wykluczała go, a współpracowała z nim. Pan jeździ autem, płaci rachunki, jest osobą “zawiadującą” domem. Potrzebuje pomocy przy żonie, w domu, w kuchni. Należy wstawić pranie, ugotować obiad oraz zająć się seniorka, która wymaga opieki. Senior cierpi na cukrzycę insulinową, jednak zastrzyki insulinowe podaje sobie samodzielnie.
Senior jest mobilny i samodzielny, lubi wycieczki, jazdę autem, chętnie jeździ do znajomych i na zakupy. Z zawodu jest stolarzem. Jego hobby to malowanie, rzeźbiarstwo, wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne. W przeszłości senior chętnie jeździł z rodziną na wycieczki, bardzo dużo zwiedzali.

Podopieczna, 87lat, 46kg, 155cm
Dolegliwości:
– początki demencji i zapominalska
– mobilna, osteoporoza, rolator
– astma i spary w razie potrzeby (bardzo rzadko, prawie wcale)
– zaburzenia rytmu serca, dziennie nie powinna pić więcej, niż 1 butelkę wody
– miewa zapalenia pęcherza jest pod stałą kontrolą lekarza

Seniorka jest po upadku, dość mocno się poobijała. Należy uważać, aby pani nie upadła, bo miewa zawroty głowy. Do pomocy przychodzi personel medyczny. Pani należy pomóc się umyć oraz zapewnić towarzystwo. Noce są zazwyczaj spokojne, jednak może zdarzyć się, że seniorka wstanie raz w nocy do toalety. Należy wyjść z panią na spacer lub zająć ją w inny sposób, ponieważ pozostawiona sama sobie, często zasypia. Wówczas dużo śpi, jest zmęczona, senna, ma zawroty głowy. Aby tego uniknąć, dobrze będzie dać pani zadanie, wyjść na spacer lub do ogrodu.
Seniorka jest komunikatywna, spokojna, czasem bywa uparta. Daje się przekonać z pomocą argumentów i współpracuje. Z zawodu krawcowa.

Dodatkowe informacje:

UWAGA! Opiekunka zaszczepiona i niepaląca w to miejsce. Senior jest “szefem”, należy umieć współpracować.
W to miejsce szukamy cierpliwej opiekunki, dobrej pani domu, osoby, która umie gotować. Tutaj potrzebna jest opiekunka, która będzie umiała pracować “zespołowo”. Osoba dominująca i krzycząca, nie sprawdzi się w tym miejscu. Senior dba o swoją żonę i nie pozwoli na to. Koniecznie osoba czysta, która lubi zajmować się domem.
To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 10 min drogi na pieszo od domu. Zaraz obok mieszka syn, który jest osobą do kontaktu.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl