Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy- Bawaria, Opiekunka do seniorki Kunigunde

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 91 lat
Miejsce pracy:
91362 Pretzfeld
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220610
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. komunikatywny

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 91lat, 51kg, 158cm
Dolegliwości:
– demencja
– mobilna
– podwyższone ciśnienie krwi
– upadek & złamanie dwóch żeber w maju 2022

Seniorka mieszka sama, dotychczas opiekowali sie nią synowie. Jeden z nich poprosił nas o pomoc, ponieważ pani od niedawna wymaga większego nakładu opieki, dlatego wskazana jest pomoc opiekunki z zamieszkaniem. Seniorka jest mobilna, jednak w maju przewróciła się i złamała sobie dwa żebra. Operacja nie była potrzebna, jednak pani jest rehabilitowana i przebywa obecnie w szpitalu. Wypis jest możliwy na dniach. Żebra są w fazie zrostu, pacjentka przyjmuje lekarstwa i miewa jeszcze bóle. Noce są zazwyczaj niespokojne – możliwe, że pani wstanie raz, ale zdarza się, że wstanie dwa lub trzy razy. Lekarz przepisał nowe lekarstwa, które powinny poprawić sytuację, aby noce były przespane.

Pani chciałaby byc potrzebna w domu, ma demencję i sporo zapomina, jednak potrafi jeszcze wykonać proste czynności: składa pranie, obiera owoce & warzywa. Seniorka jest mobilna, wspiera się rolatorem lub laską. Po schodach wchodzi z pomocą & asystą, należy trzymać ją za rękę lub asystować tak, aby nie upadła. Pani korzysta z toalety, nosi też wkładki dla higieny. Wymaga pomoc podczas kąpieli i utrzymaniu higieny ciała.
To miła i serdeczna pani, trochę sceptycznie nastawiona do obcych, jednak komunikatywna i grzeczna. W przeszłości pracowała w banku. Lubi spacery, chętnie spędza czas przed telewizorem, chętnie pomaga podczas pieczenia ciast, lubi spędzać czas w kuchni, gra w proste gry lub w kości.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny z ogrodem w mniejszej miejscowości na Bawarii, seniorka mieszka sama. Działkę obok mieszka syn, drugi syn mieszka w pobliskiej miejscowości i odwiedza. Sklepy są oddalone około 30 min drogi na pieszo, dlatego syn będzie zawoził opiekunkę na zakupy lub pojedzie ze sporządzoną listą zakupów do sklepu. Dla opiekunki będzie sporo miejsca – duży pokój na piętrze domu & osobna łazienka. Internet jest w całym domu. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania raz w tygodniu.

W to miejsce potrzebujemy spokojnej & rodzinnej opiekunki. Synowie odwiedzają, dlatego nie należy ich przepędzać. Ta seniorka nigdy nie miała dotychczas opiekunki. Ważne jest, aby miło spędzać z nią czas, wyjść na spacer, obejrzeć film. Ważna jest informacja o tym, że seniorka może wstać raz lub dwa w nocy, lekarstwa dopiero zostały przepisane i nie wiemy jak i kiedy zadziałają. W to miejsce nie jest wymagane szczepienie przeciw COVID, ważny jest test wykonany w domu.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl