Firma Frigga Bydgoszcz

Spokojna , cierpliwa opiekunka do samotnej seniorki.

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 92lata,
Miejsce pracy:
96148 Baunach
Okres pracy:
Do uzgodnienia.
Planowany wyjazd:
20220502
Wynagrodzenie:
1400
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba ciepła i serdeczna, cierpliwa bo seniorka to bardzo wrażliwa, spokojna osoba

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 92lata, 72kg, 156cm
Dolegliwości:
– demencja
– zaburzenia rytmu serca
– mobilna , rolator

Seniorka jest obecnie wspierana przez personel medyczny, który co wieczór kładzie ją spać i ubiera w piżamę oraz wykonuje higienę ciała. Seniorka jest mobilna, ale bardzo wolno chodzi, wspiera się rolatorem, mimo to ciężko jej i bez wsparcia nie poradzi sobie. Po schodach wchodzi wolno, niepewnie, tylko z asystą rodziny lub opiekunki. W domu są wszelkie pomoce: rolator, winda, specjalistyczne łózko, krzesełko elektryczne do kąpania. Seniorka korzysta z pieluchomajtek, ma nietrzymanie moczu i nie zawsze zdąży do toalety bo słabo i wolno chodzi. Poza tym korzysta z toalety i poza nietrzymaniem moczu, stolec trzyma. Pani ma trudności w przełykaniu, szczególnie suchych, twardych rzeczy. Warto przygotowywać zupy krem lub miękkie mięso z sosem, wówczas łatwiej przełykać. Seniorka przesypia noce. Zażywa środki nasenne.

Dodatkowe informacje:


To spokojna, wrażliwa, ciepła osoba. Nie wadzi nikomu, nie sprawia problemów, współpracuje, ma dobrze dobrane leki. Z zawodu krawcowa. Ma syna & córkę. To córka poprosiła nas o pomoc dla mamy, ona mieszka w pobliskiej miejscowości na Bawarii. Seniorka lubi spacery, chętnie spędza czas przed telewizorem, chętnie ogląda gazety i zdjęcia.
To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Seniorka dzieli dom z synem i synową. Sklepy są oddalone 20 min drogi pieszo od domu, jest połączenie autobusowe, rower, blisko jest stacja kolejowa i pociąg, w razie gdyby opiekunka chciała pojechać do większych miast i miasteczek. Czas wolny nie stanowi problemu, bo codziennie 1,5 – 2 godziny i środy są do 16:00 włącznie wolne (córka lub synowa przejmują opiekę). W tym dniu nie trzeba dla seniorki też gotować obiadu, córka lub synowa przejmie w tym dniu wszelkie obowiązki.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet i rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl