Firma Frigga Bydgoszcz

Południe, Opiekunka do małżeństwa Seniorów mieszkających na gospodarstwie

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 83 lat, Podopieczny: 86 lata
Miejsce pracy:
94371 Rattenberg,
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220617
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– komunikatywna, słabsza znajomość j. niemieckiego

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 83 lata, 158 cm, 80 kg
Dolegliwości:
– demencja

Seniorka jest spokojna i szczęśliwa, często się uśmiecha, przez demencję jest zakręcona. Należy pilnować, aby seniorka odpowiednio piła i jadła, ponieważ już miała niewydolność nerek. Podopieczna jest mobilna przy rollatorze, sama wstaje, jest narażona na upadki. Opiekunka powinna być w pobliżu seniorki, jak ta chodzi. Seniorka potrzebuje wsparcia przy kąpieli, utrzymaniu higieny ciała i toalecie. Seniorka budzi się obecnie w nocy, ponieważ chodzi bardzo szybko spać. Jak będzie się kładła później, to powinna przespać noc.
Codziennie przychodzi opieka medyczna, która podaje leki i zakłada rajstopy uciskowe.

Podopieczny: 86 lat, 150 cm, 80 kg
Dolegliwości:
– amputowana noga

Podopieczny porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, nie wymaga transferu, ponieważ może stać na tej jednej nodze. Podopieczny miał raka okrężnicy, który został usunięty.
Od tego czasu cierpi na inkontynencję, nosi pieluchomajtki. Senior ma założony cewnik, który jest co 2 tygodnie wymieniany, a co dwa dni opróżniany przez opiekę medyczną. Opiekunka tego nie robi. Senior potrzebuje wsparcia przy kąpieli, utrzymaniu higieny oraz przebieraniu się. Noce przesypia.

Dodatkowe informacje:

Małżeństwo mieszka na wsi w domu jednorodzinnym, na gospodarstwie. Seniorzy (i opiekunka) mają swoje pokoje na parterze, a ich 50- letni syn na górze. Na gospodarstwie mają między innymi krowy, koty, psa. Gospodarstwem i zwierzętami zajmuje się syn, który jest cały dzień poza domem. Syn nie miesza się w opiekę nad seniorami, ważne, aby oni się dobrze czuli.

W to miejsce szukamy dobrej opiekunki, która lubi wiejskie klimaty i będzie się dobrze czuła na gospodarstwie. Opiekunka W tym miejscu gotuje dla siebie, seniorów i syna. Syn jeździ na zakupy samochodem. U rodziny jest często wołowina na obiad, dlatego dobrze by było, jakby opiekunka potrafiła robić z tego dania.

Warunki mieszkaniowe:

– organizacja przejazdów
– oddzielny pokój
– dostęp do Internetu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl