Firma Frigga Bydgoszcz

Południe- okolice Bawarii, opiekun do Seniora na wózku Hansa

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 77 lata
Miejsce pracy:
91301 Forchheim
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220710
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– mężczyzna
– j. komunikatywny
– niepalący
– zaszczepiony, na poziomie

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 77lat, 90kg, 174cm
Dolegliwości:
– demencja
– zwężenie kręgu w odcinku lędźwiowym (mogą występować bóle)
– neuropatia (częściowy zanik czucia & mięśni)
– wózek
Senior mieszka z żoną, która jest sprawna i nie wymaga opieki. Pani zajmuje się domem, jeździ autem. Do opieki jest jedynie senior, który wymaga sporej pomocy podczas wstawania oraz przesiadania się z łóżka na wózek. Syn starszych państwa mieszka w USA, córka na Bawarii w innym mieście. 
Starszy pan nie czuje nóg (ma zanik czucia), nie może samodzielnie wstać ani stać. Potrzebna jest mu asysta. W domu jest podnośnik, seniora można również złapać pod pachy. Pan kładzie ręce na barkach opiekuna lub łapie za ręce aby łatwiej było wstać -współpracuje. W rękach ma czucie, dlatego może się podpierać, pomaga podczas wstawania. Raz w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta. Senior samodzielnie je i pije, chętnie wykonuje ćwiczenia aby powrócić do formy. Wspiera również personel medyczny, który kąpie seniora, wydziela lekarstwa i wykonuje zabiegi medyczne. Noce są spokojne, senior przesypia. Zażywa środki nasenne oraz spray na astmę przed pójściem do łózka. Senior korzysta z toalety, nosi również pieluchomajtki.

Dodatkowe informacje:

Pan jest fanem komiksów – ma ich sporo i chętnie czyta. To spokojny, chętny do współpracy senior. W przeszłości kierował zespołem, był kierownikiem oddziału. Oprócz komiksów, które uwielbia, chętnie słucha muzyki, lubi rozmowy. W przeszłości chętnie gotował.
Szukamy w to miejsce opiekuna umiejącego wykonać transfer, osoby umiejącej współpracować w “teamie”. W domu dowodzi seniorka, ona najczęściej gotuje i dba o wszystko w domu. Opiekun potrzebny jest jako pomoc i kompan do towarzystwa dla seniora.
To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Dla opiekuna jest osobne mieszkanie z oddzielnym wejściem. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo, rowerem 7 min.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój & osobna łazienka
– Internet
– rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl