Firma Frigga Bydgoszcz

Północ, Opiekunka do małżeństwa sympatycznych Seniorów Edith i Carsten

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 80 lat, Podopieczny: 83 lata
Miejsce pracy:
21647 Moisburg,
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220712
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

-kobieta
– j. niemiecki dobry komunikatywny lub dobry
– zaszczepiona
– prawo jazdy

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 83lata, 65kg, 169cm
Dolegliwości:
– początki demencji
– mobilny
– cukrzyca insulinowa
– cystektomia (po usunięciu pęcherza moczowego z powodu nowotworu)
– ogólny stan zdrowia jest dobry

UWAGA! Na początku opiekunka będzie opiekowała się tylko seniorem, ponieważ seniorka jest w domu starców. Wkrótce pani chce wrócić do domu, wówczas po kilku tygodniach będzie małżeństwo do opieki. Stawka od początku zlecenia jest taka, jak przy dwóch osobach.

Senior mieszka obecnie sam, jego żona jest jeszcze w domu seniora i regularnie go odwiedza w domu. Pan ma demencję, jest mobilny i dotychczas radził sobie sam z pomocą personelu medycznego. Personel wspiera go 3 razy dziennie i podaje lekarstwa. Pan sporo czynności wykonuje samodzielnie, także higienę ciała, ale należy mu asystować i przypominać co i jak ma zrobić. Może być zapominalski z uwagi na demencję. Senior jest komunikatywny i towarzyski. Jest bardzo przyjazny dla gości, lubi ludzi. Czasem bywa uparty, ale daje się przekonać i współpracuje. W przeszłości lubił pracę w ogrodzie, wędrówki & naturę. Obecnie spędza czas przed telewizorem.

Podopieczna, 80lat, 60kg, 170cm
Dolegliwości:
– demencja
– mobilna
– osteoporoza
– alergia na produkty pszenne

Seniorka po wyjściu do domu będzie wspierana codziennie przez personel medyczny, który będzie podawał jej leki i zajmował się higieną ciała. Pani jest spokojna, cicha, wdzięczna. Lubi ciszę i spokój. W przeszłości pracowała w biurze. Jej hobby to jej rodzina, uwielbiała kiedyś ogród i kwiaty. Chętnie prowadziła dom i dbała o córkę, która jest obecnie osobą do kontaktu. Założeniem jest, kiedy seniorka wróci do domu, będzie uczęszczała 1 – 2 razy w tygodniu do ośrodka dziennej opieki na zajęcia. Ona bardzo lubi zajęcia z seniorami, jest kontaktowa, chętnie zajmuje się robótkami ręcznymi, współpracuje i lubi towarzystwo.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość niedaleko Hamburga, bardzo ładny dom jednorodzinny z ogrodem. Seniorzy zajmują dolną część domu, na górze w osobnej części domu mieszka córka, która pracuje i która poprosiła nas o pomoc. Sklepy są oddalone 10 min drogi od domu. Do dyspozycji jest rower & auto. Czas wolny to dwie godziny dziennie + dwa wolne popołudnia w tygodniu. W to miejsce szukamy dobrej opiekunki z prawem jazdy. Ważne, aby pani miała doświadczenie z demencją i była zaszczepiona.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– auto & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl