Firma Frigga Bydgoszcz

Północ, okolice Hamburga- Opiekun lub Opiekunka do małżeństwa seniorów Heidrun i Rolf

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 80 lat, Podopieczny: 73 lata
Miejsce pracy:
25355 Barmstedt
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220604
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– kobieta lub mężczyzna
– j. komunikatywny 
– osoba niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 80lat, 50kg, 160cm
Dolegliwości:
– mobilna & wspiera się rolatorem
– osteoporoza
– ogólny stan zdrowia dobry

Podopieczny, 73lata, 99kg, 175cm
Dolegliwości:
– wózek inwalidzki & rolator
– nietrzymanie moczu & butelka na mocz na noc
– ogólny stan zdrowia dobry

Seniorzy są wspierani przez personel medyczny. Noce są spokojne, senior korzysta z butelki na mocz. Senior jak ma słabszy dzień, za dnia siada w wózku. To spokojne miejsce, seniorowi wszystko pasuje, zawsze jest zadowolony. Seniorka czasem bywa smutna lub zdenerwowana na siebie, ponieważ nie jest już tak samodzielna, jak kiedyś i potrzebuje pomocy. Senior bardzo chętnie gotował w przeszłości, dlatego ważne jest, aby opiekunka umiała dzielić obowiązki i pozwalała mu kroić lub obrać warzywa lub wykonać drobne prace. Podobnie seniorka – ważne jest, aby mogła część czynności wykonać w domu: złożyć pranie lub powycierać naczynia.
Seniorka bardzo lubi chodzić na zakupy. Ważne jest, aby opiekunka jej towarzyszyła, seniorka porusza się wtedy wolno przy rolatorze. Kupuje jedynie drobne rzeczy w supermarkecie, których brakuje aktualnie w domu. To jej hobby, zazwyczaj 3 – 4 razy w tygodniu robi sobie taki spacer. Hobby seniora to czytanie gazet. Oboje seniorzy są świadomi, żadne z nich nie ma demencji, dlatego ważne jest, aby opiekunka nie traktowała ich jak dzieci. Oni lubią być traktowani na zasadzie “partnerstwa”. Nie chcą niani.

Dodatkowe informacje:

To dom z ogrodem podzielony na części w malowniczym mieście niedaleko Hamburga nad rzeką Łabą: na dole mieszkają seniorzy, na górze jest mieszkanie opiekunki. Do dyspozycji jest rower, wszędzie jest blisko. Do kontakt jest bardzo sympatyczna córka, oraz syn – oboje mieszkają w okolicy.
W to miejsce szukamy dobrej, sprawdzonej i potrafiącej pracować w teamie opiekunki lub opiekuna. Koniecznie osoba niepaląca w to miejsce, ponieważ nikt nie pali w rodzinie i dym przeszkadzałby w mieszkaniu. 

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne mieszkanie na piętrze
– Internet
– rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl