Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 93 lata, Pan 94 lata, 21720 Steinkirchen, od 23.04.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 93 lata, Mężczyzna 94 lata
Miejsce pracy:
21720 Steinkirchen
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210423
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem,
– osoby z prawem jazdy.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 93lata, 48kg, 159cm

Dolegliwości:
– osteoporoza,
– mobilna, wspiera się rollatorem,
– alergia na składnik leków przeciwbólowych.

Podopieczny: 94lata, 65kg, 178cm

Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca,
– polineuropatia (częściowe zaburzenia czucia i ruchu),
– wózek inwalidzki.

Dodatkowe informacje:

Seniorka to typowa gospodyni domowa. Osoba pracująca w domu, w ogrodzie. Oczytana i inteligentna, lubiąca podróże. Seniorka interesuje się wydarzeniami na świecie, chętnie ogląda filmy przyrodnicze, kocha zwierzęta i naturę. Dwa razy w tygodniu seniorka uczęszcza na fizjoterapię, należy zawieźć Panią autem do miasteczka.

Senior porusza się na wózku inwalidzkim, pomaga podczas wstawania, ale należy złapać Pana albo za ręce albo pod pachy, aby wstał. Ma słabe czucie w nogach i samodzielnie nie może unieść nóg. Cierpi na chorobę powodującą wiotkość mięśni (polineuropatia). Ręce senior ma sprawne i ma sporo siły, aby pomóc lub podeprzeć się podczas wstawania. 3 razy w tygodniu senior uczęszcza na fizjoterapię do ośrodka terapeutycznego. Noce są zazwyczaj spokojne, może wstać od czasu do czasu raz w nocy do toalety. Seniora należy zawozić na terapię, wsiada do auta za pomocą rampy, na schodach też zamontowana jest winda, aby Panu było łatwiej zejść i wejść.

To spokojny, komunikatywny senior z poczuciem humoru. Z zawodu był rolnikiem, ciężko pracował całe życie. Jego hobby to uprawa ziemi, zbiory owoców i warzyw, spacery, natura. Pan jest wierzący i chodzi do kościoła. Bardzo związany z domem i rodziną.

To spory dom jednorodzinny z ogrodem w mniejszej miejscowości blisko centrum, do sklepu jest 10 minut drogi na pieszo od domu. Do dyspozycji jest auto. Do pomocy przychodzi Pani od sprzątania dwa razy w tygodniu. Czas wolny to dwie godziny dziennie oraz dwa wolne popołudnia w tygodniu. Osobą do kontaktu jest syn, który zajmuje drugą część domu. Gotowaniem zajmuje się synowa, ponieważ seniorzy bardzo lubią jej kuchnię. Ona świetnie gotuje, dlatego od lat rodzina je posiłki razem.

Szukamy w to miejsce opiekuna lub opiekunki, osoby z prawem jazdy, kochającej naturę, ogród, spacery. W domu będzie sporo wolnego miejsca – przewidziane osobne mieszkanie z oddzielną łazienką (od maja, ponieważ obecnie trwa remont). Na pierwsze dwa tygodnie przewidziany jest osobny pokój.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne mieszkanie,
– dwa pokoje, osobna łazienka,
– auto,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl