Firma Frigga Bydgoszcz

Pani, 92 lata, 6762 Saint-Mard (Belgia), od 15.03.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta, 92 lata
Miejsce pracy:
6762 Saint-Mard (Belgia)
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210315
Wynagrodzenie:
1400
EUR

Poszukujemy:

– znajomość języka francuskiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem,
– preferowane Panie, które lubią koty.

Informacje o podopiecznym:

Podpieczona: 92lata, 65kg, 155cm

Dolegliwości:
– demencja ze skłonnością choroby Alzheimera,
– wózek inwalidzki lub rollator,
– zaburzenia rytmu pracy serca,
– krzesło toaletowe.

Dodatkowe informacje:

Seniorka korzysta z krzesła toaletowego zawsze rano. Na noc i za dnia ma również zakładane pieluchomajtki dla higieny. Do pomocy jest personel medyczny, który przychodzi dwa razy dziennie. Córka seniorki jest pielęgniarką i przejmuje medyczne zabiegi oraz pomaga przy higienie ciała codziennie rano i wieczorem. Pani ma posuniętą demencję ze skłonnością choroby Alzheimera. Bywa niecierpliwa, czasem reaguje płaczem lub krzykiem (rzadko agresywna słownie, bardziej niepewna, zagubiona). Pani wymaga pomocy podczas spożywania posiłków – pije samodzielnie, zazwyczaj najłatwiej jej z pomocą słomki. Zdarzają się trudności z gryzieniem i przełykaniem, dlatego ważne jest, aby pokroić większe porcje na małe kawałki. Pani ma zazwyczaj apetyt, je wszystko i przeważnie wszystko jej smakuje. Bardzo lubi kawę latte, naleśniki, chętnie je potrawy z ryżem, nie przepada za makaronem. Seniorka zażywa środki nasenne i zazwyczaj przesypia noce, nie wstaje, ponieważ ma łóżko z barierką. Może się zdarzyć, że raz się przebudzi w nocy. W jej sypialni jest zamontowana kamera, aby nie zawsze interweniować i wstawać, jedynie w pilnych przypadkach. 2-3 razy w tygodniu przychodzi fizjoterapeutka i pedicurzystka.

Starsza Pani w przeszłości lubiła czytać, podróżować, kochała zwierzęta. Obecnie lubi oglądać zdjęcia, przeglądać obrazki w gazetach, chętnie wychodzi na spacer w wózku inwalidzkim, jak pogoda jest dobra. Przed chorobą była typem społecznika, chętnie się udzielała i pomagała. Lubiła ludzi, chętnie spędzała czas w towarzystwie, lubiła decydować, interesowała się kulturami świata, była obyta. Obecnie lubi rozmowy, chętnie przebywa z ludźmi ale bywa nieobecna, często traci wątek, nie rozumie dłuższych wypowiedzi, zamyka się w sobie, traci orientację, o czym była mowa. Po porannej toalecie seniorka idzie z pomocą rollatora do pokoju dziennego i zazwyczaj tam spędza czas siedząc w wózku do obiadu – ogląda obrazki w gazetach, słucha telewizji lub radia, czasem koloruje kontury obrazków. Wykonuje proste czynności, lubi być zajęta. Po obiedzie często ucina sobie drzemkę. Seniorka bardzo lubi spacery, lubi śpiewać, słuchać piosenek, to ją uspakaja, w przypadku gdy bywa zdezorientowana, nie wie, gdzie jest. To prosty “trick”, jednak dobrze, aby opiekunka to wiedziała, w przypadku, gdyby pani zaczęła być nerwowa. Ruch i zajęcie to to, co ją uspokaja.

W domu mieszka też córka, która pracuje jako pielęgniarka i pomaga przy mamie. Do pomocy jest również sprzątaczka, która przychodzi co dwa tygodnie. Lokalizacja to mniejsze miasto w Belgii na południu, niedaleko luksemburskiej granicy. Seniorka mieszka w domu jednorodzinnym z ogrodem. Sklepiki są oddalone w promieniu 10 minut na pieszo od domu, większe sklepy i galerie handlowe – 20 min na pieszo.

Ważna informacja! W domu są koty, które swobodnie wychodzą na ogród (mają okienko w drzwiach). Ważne jest, aby opiekunka lubiła zwierzęta (6 kotów). Szukamy doświadczonej opiekunki z językiem francuskim, ponieważ córka seniorki chciałaby mieć więcej czasu dla siebie, móc czasem wyjechać ze znajomymi, czasem jej godziny pracy się przeciągają, dlatego córka chciałabym mieć wsparcie przy mamie. Ważne jest, aby kandydatka była gotowa na rozmowę telefoniczną z córką w języku francuskim. Mamy zdjęcia seniorki – możemy udostępnić.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl