Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 82 lata, Pan 83 lata, 83368 St Georgen bei Traunreut, od 05.05.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 82 lata, Mężczyzna 83 lata
Miejsce pracy:
83368 St Georgen bei Traunreut
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210505
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem,
– prawo jazdy mile widziane,
– preferowane Panie.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 82lata, 54kg,

Dolegliwości:
– zapominalski,
– mobilny,
– niewydolność nerek,
– zaburzenia rytmu serca.


Podopieczny: 83lata, 65kg, 170cm

Dolegliwości:
– zapominalski,
– osteoporoza,
– mobilny, wspiera się laską lub rollatorem.

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest w dobrej formie, jest świadoma i mobilna. Zdarza jej się, że zapomni, gdzie położyła klucze lub do kogo miała zadzwonić. Lekarz nie stwierdził jeszcze demencji. Noce są zazwyczaj spokojne, seniorka zażywa leki nasenne. Czasem obudzi się raz w nocy, ale rzadko. To wrażliwa, spokojna i empatyczna Pani. Jest przyzwyczajona do spokojnego rytmu dnia oraz do życia na dobrym standardzie – prowadziła swój sklep z rzeczami wyrabianymi ręcznie. Poza tym 30 lat prowadziła zajęcia w kościele spędzając aktywnie czas z dziećmi i dorosłymi przy robótkach ręcznych, grach i śpiewie. Lubi robótki ręczne, jest kreatywna, w przeszłości bardzo dużo podróżowała. Seniorka urodziła się w Brazylii, gdzie na kontrakcie przebywali jej rodzice, od 10 roku życia mieszka w Niemczech. Seniorka jest pod stałą opieką lekarza ze względu na niewydolność nerek. Lekarstwa są zazwyczaj przysyłane do domu, fryzjerka i pedicurzystka także przyjeżdżają do domu. Do pomocy jest Pani od sprzątania.

Ważne! Codziennie rano Pani musi stanąć na wadze, aby wziąć odpowiednią ilość lekarstwa. Córka wprowadzi opiekunkę i pokaże, seniorka umie to także sama, należy jej o tym przypominać.

Senior ostatnio upadł, skierowano go do szpitala i na rehabilitacje. Wypis planowany jest na początku maja, ponieważ Pan czuje się dobrze i chce wracać do domu. Noce są spokojne, przesypia. Przewidziane są regularne ćwiczenia – do domu będzie przyjeżdżał fizjoterapeuta. To samodzielny Pan, potrzebujący jedynie wsparcia lub asysty. Wszelkie czynności wykonuje sam i chciałby jak najdłużej zostać niezależny i samodzielny.

Senior jest z wykształcenia architektem i prowadził swoje biuro architektoniczne. Tworzył spore projekty, jest znany i lubiany w okolicy. W przeszłości lubił wypady z kolegami, dużo czytał, co niedzielę chodził do kościoła. To szarmancki senior, lubi dobre maniery. W marcu tego roku Pan jeździł jeszcze autem, ale lekarz prosi, aby tego nie robił. Zależy nam, aby opiekunka jeździła autem – do banku z seniorem, do ośrodka rehabilitacji lub do miasta. Centrum znajduje się w promieniu 2-3 km od domu.

To mniejsze miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Do dużych sklepów należy jechać autem, dlatego szukamy wyłącznie opiekunki z prawem jazdy. Centrum jest oddalone 5 minut jazdy autem. Ważne jest, aby opiekunka umiała dobrze jeździć i lubiła to – seniorka czasem ma termin u specjalisty w klinice, czasami trzeba jechać do apteki, do miasta. Seniorzy mają dwie córki – jedna mieszka w Londynie, druga w innym mieście w Niemczech. Czas wolny nie jest w tym miejscu problemem – seniorzy mogą zostać sami.

Szukamy w to miejsce komunikatywnej, towarzyskiej opiekunki z prawem jazdy. To ciche, spokojne miejsce o dobrym standardzie.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet & komputer,
– auto,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl