Firma Frigga Bydgoszcz

Pani, 82 lata, 96049 Bamberg, od 29.04.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta, 82 lat
Miejsce pracy:
96049 Bamberg
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210429
Wynagrodzenie:
1350
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 82 lata, 160 cm, 65 kg

Dolegliwości:
– alzheimer (dezorientacja czasowa, częściowa dezorientacja przestrzenna i osobowa),
– częściowa inkontynencja – używa podkładów,
– depresja (łagodna).

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym niewielkim miasteczku. Wokół domu roztacza się piękny, wielki ogród z roślinami ozdobnymi oraz drzewkami owocowymi. Jest też mały domek z miejscem na grilla i ognisko. Okolica jest spokojna, ale rozbudowana – 100m od domu znajduje się przystanek autobusowy. Sklep znajduje się ok. 10 min drogi pieszo od domu. W suterenie znajduje się oddzielna przestrzeń z łazienką i dodatkowym prysznicem. Na parterze znajduje się łazienka seniorki i dodatkowa toaleta. Czasem w domu nocuje syn, wtedy korzysta z łazienki, z której korzysta również opiekunka.

Pani jest całkowicie mobilna – samodzielnie się porusza, chodzi po schodach, wstaje. Potrzebuje pomocy przy utrzymaniu higieny ciała oraz przebieraniu. Seniorka budzi się 2-3 razy w ciągu nocy. Pani słabo słyszy.
Seniorka interesuje się sztuką, malarstwem, gra na pianinie, lubi chór, chętnie słucha muzyki. Oprócz tego kocha naturę – uwielbia swój ogród, w przeszłości podróżowała, chodziła po górach oraz jeździła na nartach. Obecnie lubi spacerować, lubi sport, jest aktywna. W wolnym czasie podopieczna chętnie piecze ciasta.

Seniorka to przyjazna i serdeczna osoba, która zawsze bardziej niż o siebie, dba o dobro swoich bliskich. Jest zawsze gotowa do pomocy, jednak trudno jej przyjmować pomoc dla siebie – szczególnie ze strony syna, z którym ma bardzo bliską więź. Podopieczna zawsze była sprawna i zanim zachorowała na demencję nie umiała usiedzieć na miejscu. Choroba ostatnio stała się bardziej zauważalna. Pani z początku z niechęcią podchodzi do nieznanych jej osób, jednak w momencie nawiązania kontaktu i rozmowy jest bardzo towarzyska i lubi długo rozmawiać.

Szukamy opiekunki cierpliwej, aktywnej, która będzie chciała seniorkę aktywizować, zachęcać i wspierać ją w jej hobby – ogród. Chodzi oczywiście o drobne czynności, do większych spraw zatrudniony jest ogrodnik.

Warunki mieszkaniowe:

– organizację przejazdów,
– oddzielny pokój,
– własną łazienkę,
– dostęp do Internetu.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl