Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 81 lat, Pan 96 lat, 82166 Gräfelfing, od 24.03.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 81 lat, Mężczyzna 96 lat
Miejsce pracy:
82166 Gräfelfing
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210324
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem,
– preferowane Panie.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 81lat, 50kg, 155cm

Dolegliwości:
– silne bóle pleców,
– osteoporoza,
– po operacji biodra,
– mobilność pod znakiem zapytania, ponieważ obecnie leży w łóżku w szpitalu, bo rana się goi.


Podopieczny: 96lat, 60kg, 170cm

Dolegliwości:
– słaby wzrok,
– zaburzenia rytmu pracy serca,
– osteoporoza,
– mobilny.

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest wspierana przez personel medyczny – ustalają i wydzielają lekarstwa. Przed operacją seniorka była mobilna, wspierała się rollatorem. Po schodach wchodziła trzymając się za poręczy lub drugiej osoby za rękę. Obecnie jest zoperowana po upadku i złamaniu, lekarz dopiero wkrótce powie, czy jej mobilność będzie zachowana i w jakim stopniu będzie potrzebowała pomocy. Pani po powrocie do domu będzie wspierana przez fizjoterapeutę.

Seniorka jest towarzyska i komunikatywna. Lubi rozmowy, obecnie jest przygaszona, bo nie jest już tak sprawna jak wcześniej. Z zawodu jest lekarzem i pracowała w szpitalu jako anestezjolog. Pani szuka towarzyszki do rozmów, kogoś, kto ją wesprze i podniesie na duchu, kto zajmie się domem, zrobi obiad, pomoże jej przy mężu. Seniorka czasem nie ma do niego cierpliwości. Obecnie spędza czas przed telewizorem, lubi przeglądać gazety, chętnie słucha muzyki klasycznej. W przeszłości lubiła wychodzić do kina i teatru. Bardzo obyta i inteligentna Pani, znana w okolicy jako lekarz.

To miasto, dom typu bliźniak z ogrodem niedaleko Monachium. Zaraz obok mieszka córka, która jest osobą do kontaktu, jest również lekarzem z zawodu. Bardzo sympatyczna, zależy jej aby rodzice mieli kogoś, kto wprowadzi trochę “życia” do domu, kto zażartuje, kto wprowadzi stabilny plan dnia. Sklepy są niedaleko, 7 minut drogi na pieszo od domu. Do innych miast można dojechać autobusem lub koleją regionalną, bardzo dobre połączenia, wszędzie blisko. Do pomocy jest Pani od sprzątania raz w tygodniu oraz do pielęgnacji.

Senior jest w większości samodzielny, sam się myje i chodzi do toalety, jest mobilny. Chciałby jak najdłużej pozostać samodzielny, często się denerwuje i niecierpliwi, kiedy czegoś nie może zrobić sam. Chciałby być potrzebny, lubi mieć zadanie i chciałby być brany pod uwagę w czynnościach domowych. Relacja seniorów jest drażliwa – senior jest powolny i chciałby być samodzielny, dla seniorki jest to uciążliwe i woli szybciej sama wszystko zrobić. Córka chciałaby, aby opiekunka trochę “rozluźniła” te relacje. Możliwe, że kiedy seniorka będzie miała pomoc, nie będzie taka zestresowana i spięta, nie będzie popędzała seniora i da mu czas. Senior jest z zawodu inżynierem, świetnie zna się na elektryce i elektronice. Obecnie lubi grać w gry na komputerze, lubi planszówki, scrabble. Chętnie wychodzi na spacer.

Zlecenie prawdopodobnie rozpocznie się 24.03., ponieważ seniorka ma do tego czasu pobyt na rehabilitacji. Chyba, że dostanie jeszcze tydzień przedłużenia, wówczas rozpocznie się 31.03. Dowiemy się w przyszłym tygodniu. Szukamy tutaj dobrej, wesołej, rodzinnej opiekunki z poczuciem humoru. Opiekunki, która umie i lubi gotować, która pocieszy seniorkę i wesprze seniora w jego “powolnej samodzielności”.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl