Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 79 lat, Pan 87 lat, 21244 Bucholz, od 23.02.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 79 lat, Mężczyzna 87 lat
Miejsce pracy:
21244 Bucholz
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210223
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 79lat, 49kg, 160cm

Dolegliwości:
– początki demencji,
– po lekkim udarze,
– choroba nowotworowa,
– mobilna, wspiera się laską i rolatorem.

Podopieczny: 87lat, 70kg, 165cm

Dolegliwości:
– demencja,
– mobilny, wspiera się rolatorem,
– reumatyzm.

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest wspierana codziennie przez personel medyczny, który zakłada rajstopy uciskowe. Może się zdarzyć, że wstanie w nocy do toalety, ale idzie wówczas sama. Należy zwrócić uwagę za dnia, czy ma czystą wkładkę, ponieważ sama nie potrafi sobie często poradzić w toalecie. Seniorka bywa uparta i lubi decydować. Da się przekonać, jednak trzeba mieć do niej podejście i znaleźć dobry sposób.

Senior uczęszcza 5 razy w tygodniu (pon – pt) do ośrodka dziennej terapii dla osób demencyjnych. Senior jest rano odbierany, wraca późnym popołudniem. Raz w tygodniu jest wspierany przez personel medyczny, który zajmuje się wydzielaniem i segregacją lekarstw. Od czasu do czasu może obudzić się w nocy (około 4:00 lub 5:00 nad ranem), w celu skorzystania z toalety. Należy wówczas zwrócić uwagę, czy nie potrzebuje pomocy, aby nie zmoczył łóżka. Jest mobilny i chodzi samodzielnie, ale często zapomina, dokąd chce iść. W tym miejscu ważne jest doświadczenie z osobą demencyjną. Z charakteru Pan jest spokojnym człowiekiem, lekko wycofany, zamknięty i małomówny. Dużo śpi w swoim fotelu lub spędza czas przed telewizorem. Jest łatwy w opiece, nieabsorbujący. Z wykształcenia jest technikiem. Jego obecne hobby to oglądanie albumów ze starymi zdjęciami. Ważne jest, aby animować Pana do wykonania drobnych czynności, które kiedyś lubił – obieranie ziemniaków, składanie skarpetek lub ściereczek.

Do pomocy jest również opiekunka socjalna, która będzie wspierała Panią z naszej firmy. Córka mieszka w Hamburgu i nie może być z rodzicami na co dzień. W tym miejscu jest stała zmienniczka, która udzieli wszelkich informacji o tym miejscu i omówi terminy, aby móc się wymieniać.

Małżeństwo mieszka w domu typu bliźniak z ogrodem blisko centrum. Sklepy są oddalone 10 minut drogi pieszo od domu, 5 min rowerem. Do pomocy jest sprzątaczka raz w tygodniu. To miejsce dla doświadczonej opiekunki, która wie, jak postępować z osobą demencyjną. Rodzina daje sporo wsparcia – 5 razy w tygodniu (pon – pt) ośrodek dziennej opieki dla seniora, dla seniorki – 2 razy w tygodniu. Poza tym wsparcie personelu medycznego, opiekunki socjalnej. Ważne jest, aby w tym miejscu była Pani, która umie współpracować i mówi przynajmniej pewnie komunikatywnie w języku niemieckim. Czas wolny to 2 godziny codziennie + dwa wolne popołudnia w tygodniu.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl