Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 79 lat, 29646 Bispingen od 05.02.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta, 79 lat
Miejsce pracy:
29646 Bispingen
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210205
Wynagrodzenie:
1400
EUR

Poszukujemy:

– dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 79 lat, 45 kg, 165 cm

Dolegliwości:
– nowotwór krwi,
– Pani porusza się na wózku inwalidzkim,
– cierpi na astmę oraz przewlekłą chorobę płuc.

Dodatkowe informacje:

Seniorka cierpi na osłabienie starcze. Nie jest w stanie sama chodzić, dlatego korzysta z wózka inwalidzkiego. Pani potrzebuje dużej pomocy przy wstawaniu, jednak transfer nie jest taki ciężki, ponieważ seniorka potrafi jeszcze stać, ale już nie może chodzić. U seniorki występują odleżyny na pośladkach, mimo to nie musi być przekładana w łóżku. Umysłowo jest sprawna, odpowiednio do swojego wieku. W domu znajduje się łóżko pielęgnacyjne oraz materac na odleżyny. Pani potrzebuje całkowitej pomocy przy utrzymaniu higieny ciała, która odbywa się w łóżku i przy ubieraniu oraz rozbieraniu. Seniorka ma założony cewnik, również korzysta z pampersów, kaczki toaletowej lub krzesełka toaletowego. Sporadycznie budzi się 1 raz w nocy, wówczas będzie potrzebowała pomocy. Raz dziennie przychodzi Pflegedienst do pomocy.

Do obowiązków opiekunki należy między innymi prowadzenie domu, gotowanie, pranie, prasowanie, robienie zakupów. Na zakupy będzie jeździła córka seniorki razem z opiekunką, ponieważ sklep znajduje się dosyć daleko (więcej niż 30 minut pieszo).

Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 80 m2. Domek znajduje się na wsi 50 km od Hamburga. W domu znajduje się również kot seniorki, który jest jej wiernym towarzyszem. Pani jest osobą bardzo spokojną, sympatyczną oraz wdzięczną. Potrzebuje opiekunki, która jej poświęci dużo czasu. Seniorka bardzo lubi oglądać telewizję i jest miłośniczką kotów.

Budzi się około 7:00 rano, wtedy należy pomóc przy higienie, następnie przygotowanie śniadania. Po śniadaniu seniorka lubi wychodzić na spacer lub pozostać w domu. Po obiedzie Pani robi drzemkę, w tym czasie opiekunka ma 2 godziny przerwy. Seniorka ma 2 córki, które mieszkają 300 metrów dalej i w razie co służą pomocą.

Warunki mieszkaniowe:

– organizację przejazdów,
– do dyspozycji opiekunki są dwa pokoje,
– łazienka jest wspólna,
– TV oraz dostęp do Internetu.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl