Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 78 lat, 22763 Hamburg, od 20.09.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta, 78 lat
Miejsce pracy:
22763 Hamburg
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210920
Wynagrodzenie:
1400
EUR

Poszukujemy:

– dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 78lat, 50kg, 166cm

Dolegliwości:
– mobilna,
– choroba Parkinsona ,
– osteoporoza,
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry.

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest samotna, ostatnio zmarł jej syn. Pani bardzo to przeżyła, został pusty dom, seniorka straciła apetyt, wpadła w lekką depresję. Aby temu zapobiec siostrzeniec, bo poza nim Pani nie ma żadnej rodziny, postanowił poprosić nas o pomoc.

Pani jest samodzielna i mobilna, wspiera się rollatorem. Ma chorobę Parkinsona, ale leki dobrze działają. Czasem jednak miewa sztywność dłoni, musi trochę “się rozchodzić”, aby pójść na dłuższy spacer. Codziennie jest wspierana przez personel medyczny, który podaje lekarstwa i pomaga podczas higieny ciała. Noce są zazwyczaj bardzo spokojne, raz na jakiś czas może się zdarzyć, że seniorka wstanie do toalety.

To spokojna, zrównoważona starsza pani z klasą. Jest wegetarianką, lubi zdrową żywność, z zawodu jest nauczycielką i pracowała w szkole. Bardzo oczytana, dobrze wykształcona, do dziś chętnie czyta książki i uwielbia muzykę. Z uwagi na chorobę Parkinsona zazwyczaj w południe jest całkiem sprawna. Do południa musi “rozprostować kości” i rozchodzić się.

To miasto, Hamburg, dom jednorodzinny blisko centrum miasta. Sklepy są blisko, dla opiekunki będzie rower, aby mogła pojechać po świeże produkty. Seniorka ma swoje ulubione “eko & bio” sklepy, gdzie chętnie kupuje. Kiedyś jadła ryby, teraz ani mięsa, ani ryb. Opiekunka może oczywiście przygotować dania mięsne dla siebie.

Dla opiekunki jest całe oddzielne piętro domu – osobny pokój, łazienka i inne pomieszczenia. Zależy nam na dobrej, spokojnej opiekunce z dobrą znajomością języka niemieckiego, ponieważ seniorka bardzo przeżyła stratę syna i zależy nam na spokoju w tym miejscu. Głównie chodzi w tym miejscu o obecność, rozmowy, wspólne spacery.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne piętro domu,
– osobny pokój & łazienka,
– Internet,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl