Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 71 lat, Pan 91 lat, 18233 Neubukow, od 25.02.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 71 lat, Mężczyzna 91 lat
Miejsce pracy:
18233 Neubukow
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210225
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– prawo jazdy mile widziane,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podpieczona: 71lat, 55kg, 164cm
Dolegliwości:
– osłabiona,
– miewa uczulenia na skórze, wysypki,
– wózek inwalidzki,
– pieluchomajtki.

Podopieczny: 91lat, 70kg, 172cm

Dolegliwości:
– niedowidzi na jedno oko,
– mobilny,
– przesypia noce.

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest na rehabilitacji, aby usprawnić mobilność. Wymaga pomocy podczas wstawania na wózek, lekarz mówi, że powraca do sił i jej stan jest lepszy. W razie, gdyby po powrocie do domu potrzebowała transferu, zostaną zorganizowane wszelkie pomoce dla opiekunki. Seniorka korzysta z krzesła toaletowego i należy Pani pomóc usiąść. Możliwe, że obudzić się 1-2 razy w nocy w celu skorzystania z toalety. To serdeczna, spokojna, miła Pani. Bardzo cicha i zrównoważona. W przeszłości prowadziła swój sklepik. Obecnie lubi grać w proste gry komputerowe, chętnie spędza czas przed telewizorem. W planie jest, aby po wyjściu z rehabilitacji seniorka otrzymała wsparcie personelu medycznego. Głównie do opieki jest seniorka, senior jest sprawny.

Senior jest osobą samodzielną i nie wymaga dużo pomocy. Jest komunikatywny i towarzyski. Lubi rozmowy, jest otwarty i tolerancyjny. Z zawodu jest inżynierem. Jego hobby to gry komputerowe, sport i ogród. Chętnie słucha wiadomości, interesuje się sytuacją na świecie, jest oczytany. Pan jeździ jeszcze autem, ale nie powinien ze względu na słaby wzrok. Ucieszyłby się, gdyby opiekunka miała prawo jazdy i przejęła wyjazdy po zakupy lub do lekarza. Seniorka bardzo się ucieszy na małe wycieczki nad morze autem, dlatego preferowana będzie opiekunka, która lubi jeździć autem i chętnie spędza czas nad morzem.

Ważne! Senior jest palaczem, w tym domu się pali, dlatego Panie, którym przeszkadza zapach papierosów nie będą pasowały w to miejsce.

Małżeństwo mieszka w mieście w domu jednorodzinnym z ogrodem. Okolica jest bardzo ładna, nadmorska, niedaleko pięknego portowego miasta Rostock. Nad morze jest kilka minut autem. Rowerem do sklepu jest 5 minut, na pieszo to 10 minut. Dla opiekunki z prawem jazdy – auto do dyspozycji. Czas wolny to 2-3 godziny dziennie + dwa wolne popołudnia w tygodniu. Seniorzy mają jednego syna, który mieszka w Szwecji. Poza tym do kontaktu jest zaprzyjaźniony sąsiad mieszkający kilka domów dalej. Dla opiekunki jest oddzielne piętro domu z dwoma pokojami do dyspozycji i własną kuchnią. Seniorzy mówią też po szwedzku i po niemiecku. Szukamy opiekunki, która ma siłę, aby pomóc Pani wstać i przesiąść się na wózek lub krzesło toaletowe, która lubi jeździć autem, chętnie spędza czas nad morzem, lubi gotować i jest komunikatywna. To dobre miejsce, bardzo dobre warunki, sympatyczni starsi ludzie. Potrzebna dobra opiekunka, która chętnie wraca w to samo miejsce.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne dwa pokoje + własna kuchnia,
– Internet,
– rower,
– auto,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl