Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 64 lata, 91085 Weisendorf, od 11.09.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta, 64 lata
Miejsce pracy:
91085 Weisendorf
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210911
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 64lata, 140kg, 164cm

Dolegliwości:
– osteoporoza & reumatyzm,
– sztuczny staw kolanowy (2012, 2016),
– osoba leżąca – niepotrzebny jest transfer.

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka w domu typu bliźniak. Zaraz obok mieszka jej córka, która nie utrzymuje z nią bliższych relacji. Osobą do kontaktu będzie przyjaciółka seniorki oraz koordynator. Seniorka jest świadoma, zarządza swoim budżetem, jest samodzielna w podejmowaniu decyzji. Pani przebywa obecnie w szpitalu, wypis planowany jest na połowę września.

Pani przed pobytem w szpitalu samodzielnie chodziła o kulach. Obecnie leży i zostanie w łóżku, nie należy jej podnosić ani sadzać do stołu. Wszelkie czynności będą odbywać się w łóżku. Seniorka sama przekręca się z boku na bok, jeśli chciałaby usiąść wówczas wspiera się na rękach, jedynie należałoby podać jej rękę aby się wsparła. Pani jest także wspierana przez personel medyczny, który będzie wykonywał kąpiel / higienę ciała. Seniorka przez kolejne tygodnie nie powinna wychodzić z łóżka. Jeśli jej stan się poprawi, będzie mobilizowana przez fizjoterapeutów. Seniorka korzysta z “kaczki”. Na noc zakłada maseczkę tlenową, sama dobie ją zakłada. Raz w nocy potrzebna jest jej pomoc, aby skorzystać z “kaczki”.

To miła, sympatyczna, ale schorowana i otyła osoba. Pracowała w urzędzie finansowym, jest znana i lubiana, zawsze pomocna. Do dziś prowadzi swoje “biuro”, zarządza korespondencją, opłaca rachunki, odpowiada na listy. Pani samodzielnie wszystkim zarządza, należy jedynie przynieść jej korespondencję do łóżka, ona pracuje w łóżku przy komputerze. Seniorka zazwyczaj nie je obiadu w południe. Nie jest przyzwyczajona, ponieważ w urzędzie nie miała przerwy południowej, zazwyczaj jadła po pracy. Opiekunka oczywiście może gotować dla siebie, kiedy i co chce i co lubi. Jeśli opiekunka jada posiłki w porze obiadowej, może wówczas wieczorem podgrzać seniorce i podać jako “obiado-kolację”.

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom typu bliźniak, jest ogród i taras. W miejscowości jest piekarnia i mały sklepik, jeśli opiekunka chciałaby zrobić duże zakupy, wówczas będzie ją woziła przyjaciółka seniorki do supermarketu. Córka seniorki ma starszego owczarka, który czasem wychodzi z nią na ogród, dlatego opiekunka nie powinna bać się psów.

W to miejsce szukamy doświadczonej, komunikatywnej i gotowej do współpracy ze świadomą Panią opiekunki z j. komunikatywnym.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl