Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 91 lata, 91093 Heßdorf, od 10.08.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 91 lat
Miejsce pracy:
91093 Heßdorf
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210810
Wynagrodzenie:
1550
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 91lat, 90kg, 165cm

Dolegliwości:
– początki demencji,
– częściowo mobilny – rollator & wózek,
– zaburzenia rytmu serca.

Dodatkowe informacje:

Senior jest w miarę samodzielny, jest częściowo mobilny i wiele czynności wykonuje samodzielnie. Jego głównym problemem jest demencja – Pan zapomina, czasem pyta o to samo kilkukrotnie. Czasem pyta o żonę, która nie żyje lub twierdzi, że jeździ autem, choć dawno już tego nie robił. Korzysta z rollatora na krótkie odcinki drogi, na dłuższe lub kiedy słabiej się czuje – korzysta z wózka.

Senior miewa zawroty głowy, dlatego ważne jest, aby posadzić Pana w fotelu przed telewizorem, jeśli opiekunka planuje dłuższe wyjście. Ważne, aby nie zostawiać go w kuchni lub ogrodzie, tylko w fotelu, aby nie upadł. Pan jest wspierany przez personel medyczny, który dba o jego higienę dwa razy w tygodniu (kąpie, przebiera, kremuje). To aktywny, niewymagający i pomocny senior – tam, gdzie może i ma siłę, stara się opiekunce pomóc. Senior przesypia, noce są spokojne. Ważne, aby założyć mu wieczorem pieluchomajtki i specjalną piżamę – kombinezon, aby nie ściągnął w nocy pieluchomajtek. Zamek jest z tyłu na plecach, więc nie zdejmie bez pomocy opiekunki. Raz w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta. Senior chodzi wcześnie spać, bo zazwyczaj około 18:00.

Pan jest z zawodu konstruktorem, lubi majsterkować, śrubokręt i śrubka to jego narzędzia. Lubi skręcać & rozkręcać. To żartobliwy senior, ma poczucie humoru, jest komunikatywny i lubiany w okolicy. W miasteczku jest znany, tak jak jego syn. Ludzie ich lubią i szanują.

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom wielorodzinny – jedną część zajmuje senior & opiekunka, w drugiej części mieszka syn. Przy domu jest ogród, ładna okolica. Dla opiekunki jest sporo miejsca – całe mieszkanie na drugim piętrze z kuchnią i łazienką. Do sklepu jest 10 minut drogi na pieszo. 

W to miejsce szukamy dobrej opiekunki z komunikatywną lub dobrą znajomością języka niemieckiego, która lubi prowadzić dom, chętnie rozmawia, gotuje, wychodzi na spacer. Ważne, aby opiekunka nie pozostawiała seniora w ogrodzie lub na chodniku oddalając się na dłużej. Wówczas należy posadzić Pana w fotelu. Ważne, aby opiekunka pomogła seniorowi wstać. To dobra i znana w okolicy rodzina, zależy nam na dobrej opiekunce.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne mieszkanie & osobna łazienka,
– Internet,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl