Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 90 lat, 91077 Neunkirchen am Brand, od 20.04.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 90 lat
Miejsce pracy:
91077 Neunkirchen am Brand
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210420
Wynagrodzenie:
1550
EUR

Poszukujemy:

– dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie niepaląca lub bardzo mało palące,
– preferowane Panie lubiące ogród i rośliny,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 90lat, 75kg, 180cm

Dolegliwości:
– mobilny, wspiera się rollatorem,
– bywa zapominalski,
– lekko podwyższony cukier we krwi,
– ogólny stan zdrowia bardzo doby.

Dodatkowe informacje:

To znana osoba, którą można znaleźć w Internecie i książkach. Ma wiele publikacji w dziedzinie medycyny. Profesor potrzebuje pomocy w domu, osoby, która Będzie miała go “na oku”. Ważne jest, aby Pan miał możliwość rozmowy, aby nie był sam, aby mógł poprosić o wsparcie, w razie gdyby poczuł się słabiej. Ważne jest, aby na spacery senior zabierał ze sobą rollator, aby towarzyszyć mu podczas spacerów w ogrodzie, podać rękę podczas, gdy schodzi po stopniach. Możliwe, że w słabsze dni usiądzie na wózku na dłuższe odcinki drogi. Higiena ciała odbywa się w łóżku, aby profesor się nie przewrócił ani nie poślizgnął. To jego nawyk od dłuższego czasu – ważne, aby opiekunka to zaakceptowała. Noce są spokojne, Pan je przesypia. Korzysta z butelki na mocz. Pan wolno je, ważne, aby opiekunka wiedziała, że należy gotować miękkie rzeczy, może być mięso i sos. Większe porcje należy pokroić na mniejsze kawałki. Na śniadanie zazwyczaj profesor je płatki (musli). Płatki są przygotowywane dzień przed, wieczorem, aby namiękły. Do tego Pan lubi owoce. Wieczorami chętnie zje odgrzany obiad lub kawałek chleba. Do domu przychodzi fizjoterapeuta. Jeśli opiekunka wychodziłaby na dłużej z domu – ważne, aby senior o tym wiedział. gdyby planowała dłuższą przerwę – należy włączyć Babyphone lub kamerę, na wszelki wypadek, aby móc szybko zareagować.

Profesor to mądry i oczytany człowiek. Bardzo spokojny, opanowany, serdeczny. Dużo czasu spędza czytając lub przy komputerze. Codziennie wkłada świeżą koszulę – ważne, aby opiekunka umiała prasować koszule. Podczas odwiedzin lub kiedy ma gości, senior wkłada bardziej eleganckie ubranie – zazwyczaj garnitur lub marynarkę. Należy pomóc Panu dobrać strój.
Jego hobby to medycyna, artykuły i książki. Uwielbia swój ogród i codziennie wybiera się na spacery. Lubi obserwować ptaki, chętnie zawiesza na drzewach jedzenie, kupuje specjalne ziarna dla ptaków, które dokarmia zimą. Jego ulubionym miejscem jest fotel – siedzi godzinami i czyta.

To dom jednorodzinny z dużym ogrodem oraz ogrodem zimowym, mniejsza miejscowość na Bawarii. Ogrodem zajmuje się regularnie ogrodnik, podczas upałów należy zwrócić uwagę, czy kwiaty nie usychają. Sklepy są oddalone około 15 minut drogi pieszo od domu. Pracownica seniora kupuje to, co opiekunka zapisze na kartce. W innym razie małe zakupy opiekunka może sama zrobić w miasteczku. Dla opiekunki jest oddzielny pokój oraz osobna łazienka.

Szukamy opiekunki na 14 tygodni tzn. 3,5 miesiąca do samotnego starszego profesora mieszkającego na Bawarii. Senior ma stałą opiekunkę, która wyjeżdża na urlop na 3,5 miesiąca. Osobą do kontaktu jest koordynatorka oraz pracownica profesora. Senior ma gosposię, która gotuje 5 razy w tygodniu, jest odpowiedzialna za organizację terminów, sprawy w banku, wizyty u lekarza. Gosposia jest zazwyczaj od 8:30 – 13:00. W tym czasie opiekunka zazwyczaj ma czas wolny. Ważne jest, aby w tym miejscu umieć pracować w “teamie”. Szukamy opiekunki, która pomoże Pani wnosić i znosić rollator z 5-ciu schodków oraz która lubi być w ogrodzie. Senior przechadza się codziennie, obserwując ptaki. Koniecznie w to miejsce osoba mało- lub niepaląca.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– oddzielna łazienka,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl