Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 90 lat, 84130 Dingolfing, od 28.02.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 90 lat
Miejsce pracy:
84130 Dingolfing
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210228
Wynagrodzenie:
1350
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– niepaląca/y lub bardzo mało i tylko na zewnątrz,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 90 lat, 160 cm, 85 kg

Dolegliwości:
– demencja,
– parkinson,
– inkontynencja,
– osoba leżąca/na wózku.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam w mieszkaniu na parterze z tarasem i ogrodem. Sklepy są oddalone około 10 minut drogi na pieszo od domu. Do dyspozycji opiekunki jest rower. Pan jest bardzo zapominalski. Leży w łóżku lub jest na wózku inwalidzkim, pomaga troszkę przy transferze, do pomocy jest też lift. Został zamówiony specjalny wózek pielęgnacyjny, zostaną zainstalowane też rampy – podopieczny powinien regularnie odbywać spacery, nowe środki mają to umożliwić. W domu znajduje się też łóżko pielęgnacyjne. Do podpieczonego przychodzi personel medyczny, który wymienia plaster na cewniku na brzuchu i wykonuje higienę dolnych partii ciała. Pan wymaga całkowitej pomocy przy utrzymaniu higieny ciała i przebieraniu – tutaj pomaga personel medyczny. Podopieczny również nie je samodzielnie. Przez złe żywienie ostatnio przytył, należy zadbać o właściwe odżywianie. Na ile to będzie możliwe, należy zachęcać podopiecznego, aby jadł sam. Senior ma cewnik na brzuchu, trzeba wymieniać butelkę. Do dyspozycji są pieluchy, ale podopieczny woli korzystać z krzesła toaletowego (około 1 raz dziennie). Przesypia noce. Senior przyjmuje leki na parkinsona – ważne, aby były podawane zawsze o tej samej godzinie.

Podopieczny jest bardzo przyjemny w obyciu. Dużo śpi, mówi raczej mało. Ważne, aby do seniora mówić, aktywizować go. Seniora regularnie odwiedza rodzina.

Do obowiązków opiekunki należy również prowadzenie domu, gotowanie oraz mycie okien. Większe zakupy robi rodzina, napoje są dowożone. Senior może zostać na jakiś czas sam – nie ma problemu z codzienną po obiadową przerwą (minimum 2 h). Opiekunka może spokojnie korzystać z tarasu i ogrodu, jeśli lubi drobne prace ogrodowe, może śmiało spędzać w taki sposób wolny czas. Szukamy opiekunki, która cierpliwie i przyjaźnie zajmie się seniorem. Pan jest bardzo spokojny, nieraz trudno jest go zmotywować. Jest jednak bardzo miły i wdzięczny. Powinien spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Warunki mieszkaniowe:

– organizację przejazdów,
– oddzielny pokój,
– rower do dyspozycji.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl