Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 89 lat, 96120 Bischberg, od 10.03.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 89 lat
Miejsce pracy:
96120 Bischberg
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210310
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem,
– preferowane Panie.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 89 lat, 80 kg, 175 cm

Dolegliwości:
– po zawale,
– demencja,
– astma,
– depresja,
– parkinson.

Dodatkowe informacje:

Senior porusza się przy rollatorze, potrzebuje wsparcia przy chodzeniu oraz przy wchodzeniu na schody. Pan potrafi jeszcze samodzielnie wstawać, posiada łóżko pielęgnacyjne. Niestety już nie potrafi sam zadbać o higienę ciała oraz nie potrafi się sam ubierać czy rozbierać. Wymaga całkowitej pomocy przy kąpieli. Senior ma problem z wymową, ma bardzo słaby słuch oraz bardzo słaby wzrok (korzysta z aparatu słuchowego oraz nosi okulary). Jedną z dolegliwości jest również częściowa inkontynencja, która występuje zazwyczaj nocą, senior wówczas korzysta z pampersów oraz butelki na mocz. Pan cierpi na zaburzenie snu i budzi się od 2 do 3 razy w nocy, przyjmuje tabletki nasenne.

Z powodu bardzo słabego słuchu i wzroku senior jest bardzo sfrustrowany, a czasem przygnębiony, ma problemy z radzeniem sobie ze światem zewnętrznym. W przeszłości był bardzo aktywny jako myśliwy, codziennie przebywał na łonie natury. Niestety nie jest to już możliwe z powodu choroby i wieku. Komunikacja jest możliwa, ale ma tylko sens 1:1, w grupie senior już nic nie rozumie i wyłącza się psychicznie. Ważne jest, aby zawsze istniała komunikacja i aby też samemu zagadywać seniora, ponieważ nadal rozumie i jest aktywny psychicznie, ale czasami ma problemy ze znalezieniem właściwych słów. Trening i rozmowy są bardzo ważne aby senior się nie zamknął w sobie. Senior jest bardzo zależny od żony, która nadal jest w dobrej kondycji i która prowadzi dom najlepiej jak potrafi. Depresja wynika z fizycznych ograniczeń i braku zadań oraz martwienia się o to, co później stanie się z żoną.

Senior lubi spędzać czas z żoną, oglądać telewizję, wychodzić na krótkie spacery, czytać gazety oraz grać w łatwe gry planszowe.

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym w małym miasteczku, niecałe 10 km od miejscowości Bamberg. Do sklepu można dojść w 10 minut pieszo (800m od domu znajduje się sklep ALDI). Kawałek dalej płynie rzeka, gdzie można chodzić na spacery.

Żona podopiecznego ma 87 lat, jest jeszcze w dobrej formie ale potrzebuje na co dzień wsparcia. Bardzo lubi piec i gotować, nadal będzie to robić, mimo obecności opiekunki.

Do obowiązków opiekunki należy między innymi prowadzenie domu, robienie zakupów, pranie, prasowanie, sporadycznie dotrzymanie towarzystwa w trakcie wizyt lekarskich oraz gotowanie. Senior je najchętniej słodkie potrawy, bułki z dżemem oraz zupy. W jego jadłospisie bywa rzadko mięso.

Warunki mieszkaniowe:

-organizację transportu,
-oddzielny pokój,
-dostęp do Internetu TV oraz radio.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl