Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 88 lata, 54636 Hütterscheid, od 20.09.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 88 lata
Miejsce pracy:
54636 Hütterscheid
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210920
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– mile widziane prawo jazdy,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 88lat, 70kg, 175cm

Dolegliwości:
– początki demencji,
– mobilny, wspiera się rollatorem,
– osłabiony po pobycie w szpitalu.

Dodatkowe informacje:

Senior ma za sobą długi pobyt w szpitalu, gdzie niestety nie postawiono dobrej diagnozy. Pan miał zapalenie pęcherza oraz gorączkę, lekarze nic nie stwierdzili, jednak długi pobyt w szpitalu znacznie osłabił seniora. Pan wolno porusza się przy rollatorze. Korzysta z pieluchomajtek dla higieny, od czasu do czasu może obudzić się w nocy, w celu skorzystania z toalety.

To serdeczny i uległy senior, wszystko mu pasuje, nigdy się nie uskarża. Mieszka w domu z żoną, która jest “szefową”. To ona gotuje i pierze, w przeszłości dużo gotowała, zajmowała się ogrodem. Dziś jest starsza i słabsza, dlatego potrzebne jest wsparcie opiekunki. Senior w przeszłości uwielbiał swój warsztat, chętnie spędzał czas w ogrodzie, prowadził aktywny tryb życia. Do kontaktu jest bardzo sympatyczny i zmotywowany syn, który mieszka w innej miejscowości.

To mała miejscowość bardzo blisko luksemburskiej granicy, bardziej wieś niż miasteczko, dom jednorodzinny z dużym ogrodem. W pobliżu miasto Trier. Dobrze byłoby, gdyby opiekunka miała prawo jazdy, wówczas mogłaby jeździć do miasta w czasie przerwy lub “wyrwać” się i spędzić czas w okolicy. Sklepy są oddalone 40 min drogi na pieszo, więc na zakupy należy wybrać się autem. Jeśli opiekunka nie ma prawa jazdy, wówczas można zamówić on-line lub sąsiedzi pomogą. Jednak prawo jazdy byłoby sporym ułatwieniem zarówno dla samej opiekunki, jak i dla syna i seniorów. Internet zostanie niebawem podłączony dla opiekunki, ponieważ seniorzy nigdy nie korzystali. Syn wszystko kupi, co potrzebne. Telewizor, radio, rower – zorganizuje to, co będzie potrzebne.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– Internet zostanie wkrótce zainstalowany,
– auto,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl