Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 86 lata, 94469 Deggendorf, od 26.06.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 86 lat
Miejsce pracy:
94469 Deggendorf
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210626
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– dobrą znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– prawo jazdy,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 86lat, 95kg, 185cm
Dolegliwości:
– mobilny, wspiera się laską lub rollatorem.

Dodatkowe informacje:

Senior jest wdowcem i mieszka sam. Ma jedną córkę, która mieszka w innym mieście w Niemczech, dlatego poprosiła nas o pomoc. Pan jest mobilny i w bardzo dobrej formie. Sam wchodzi po schodach, dużo czynności wykonuje samodzielnie. Sam się myje, sam dba o higienę. Od czasu do czasu może wstać w nocy do toalety – radzi sobie samodzielnie. To senior o silnej woli. Chce jak najdłużej pozostać samodzielny, nie chce być ani ciężarem, ani osobą, wokół której należy wszystko zrobić.

W to miejsce potrzebujemy Pani z dobrą znajomością języka niemieckiego i prawem jazdy. Głównie chodzi o dotrzymanie towarzystwa oraz o to, aby “mieć oko” na seniora, ponieważ córka jest daleko. To towarzyski senior, ma sporo znajomych, lubi telefonować, uwielbia piłkę, czyta gazety, interesuje się wydarzeniami na świecie. Lubi czasem posiedzieć sam przy swoim biurku odpisując na listy lub wykonując bankowości online. Dla seniora ważne jest, aby nie zmuszać go do innego trybu dnia, niż ma od lat, aby nie “wciskać” mu nic na siłę. Chce towarzyski, wie, że ktoś musi się nim zająć ale nie chce być traktowany jak dziecko.

Senior nie umie ani gotować, ani prać czy prasować. Ważne więc, aby opiekunka to dobrze umiała. Senior ma pomoc domową, która niestety musi odejść na emeryturę w lecie / na jesieni 2021 po wielu latach pracy w tym domu, ze względu na swój wiek. Pan lubi ciepłe posiłki, chętnie je proste mięsne potrawy – klopsy z sosem i ziemniakami, rolady, pyzy z mięsem. Senior lubi krótkie przejażdżki, dwa razy w tygodniu jeździ do fryzjera & barbera. Pan je dość późno obiad (najwcześniej od 14:00, zazwyczaj między 15:00 – 16:00). Ważne, aby opiekunka nie zmuszała go do obiadu o 12:00, ponieważ wtedy nie jest jeszcze głodny. To jego przyzwyczajenie od lat. Raz w tygodniu Pan chciałby pojechać na cmentarz, aby odwiedzić grób swojej żony.

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklep oddalony około 15 minut drogi na pieszo. Dla opiekunki jest sporo miejsca – osobny pokój, oddzielna łazienka. W tym miejscu należy umieć dobrze jeździć autem. To dobre, ciche, spokojne miejsce dla opiekunki, która umie dobrze rozmawiać po niemiecku i chętnie jeździ autem.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– osobna łazienka,
– auto,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl