Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 85 lat, 91413 Neustadt, od 20.08.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna 85 lat
Miejsce pracy:
91413 Neustadt
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210820
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– dobra komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 85 lat, 85 kg, 175 cm
Dolegliwości:
– zapominalski & możliwe początki demencji,
– choroba nowotworowa,
– amputacja kończyny (sierpień, 2021),
– noce są spokojne.

Dodatkowe informacje:

U seniora stwierdzono chorobę nowotworową, głównie zaatakowana była część kości w podudziu. W sierpniu 2021 lekarz zdecydował się amputować kończynę. Pan dobrze zniósł operację, jego stan jest stabilny i wkrótce zostanie wypisany do domu. Senior mieszka sam w domu jednorodzinnym w miasteczku niedaleko Norymbergii. Jego córka mieszka w innej części miasta i jest osobą do kontaktu. To w dużej mierze samodzielny pan – przed operacją wszelkie czynności wykonywał samodzielnie (prał, gotował & sprzątał). Obecnie potrzebuje wsparcia, ponieważ jest osłabiony po operacji, a obecna sytuacja po utracie kończyny jest dla niego całkowicie nowa. Wymaga czasu, senior musi się przyzwyczaić funkcjonować z jedną kończyną.

Podopieczny otrzyma protezę, aby móc powrócić do mobilności. Najpierw jednak noga musi się zagoić, dlatego o dokładnym terminie zadecyduje lekarz i rehabilitanci. Obecnie senior korzysta z wózka inwalidzkiego. Pan nie jest osłabiony, także potrafi wstać, potrafi też stanąć na zdrowej nodze, umie sam się przesiąść. Podczas wstawania należy podać panu jedynie rękę, aby łatwiej było mu utrzymać równowagę. Noce są spokojne, pan korzysta z butelki na mocz, jeśli zajdzie potrzeba. Higienę ciała senior wykonuje samodzielnie i chciałby przy tym pozostać. Jeśli miałby słabszy dzień lub jeśli potrzebowałby pomocy opiekunki – powie. To senior, który nigdy nie miał jeszcze opiekunki. Ta sytuacja, oraz amputacja – to jego nowa rzeczywistość, do której stopniowo będzie musiał się przyzwyczaić. Dlatego szukamy cichej, dobrej opiekunki, która nie bedzie stresować ani popędzać.

To spokojny i skromny człowiek. Jest towarzyski, komunikatywny, otwarty na świat. W przeszłości lubił prace w ogrodzie, chętnie majsterkował, sklejał modele, lubił opowiadać historie. Sporo czasu spędzał i spędza do dziś w swoim warsztacie, gdzie wkręca śróbki, majsterkuje, naprawia stare rzeczy. Pan lubi kwiaty, dobrze będzie, jeśli opiekunka też będzie chętnie zajmowała się roślinami. Senior w przeszłości był bardzo aktywny, dużo jeździł, był w ruchu, spędzał czas ze znajomymi, dużo pracował. Dobrze będzie, jeśli opiekunka da mu drobne czynności do wykonania. Senior chciałby czuć się potrzebny.

W to miejsce szukamy dobrej i sympatycznej opiekunki, która nie pali papierosów. Senior ma za sobą chorobę nowotworową, dlatego przeszkadza mu dym.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne mieszkanie,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl