Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 77 lat, 91301 Forchheim, od 04.05.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 77 lat
Miejsce pracy:
91301 Forchheim
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210504
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– mocno podstawowa lun komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 77lat, 90kg, 174cm

Dolegliwości:
– demencja,
– zwężenie kręgu w odcinku lędźwiowym (mogą występować bóle),
– neuropatia (częściowy zanik czucia & mięśni),
– wózek inwalidzki,
– cewnik.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka z żoną, która jest sprawna i nie wymaga opieki. Pani zajmuje się domem, jeździ autem. Do opieki jest jedynie senior, który wymaga sporej pomocy podczas wstawania oraz przesiadania się z łóżka na wózek. Syn starszych państwa mieszka w USA, córka na Bawarii w innym mieście.

Starszy Pan nie czuje nóg (ma zanik czucia), nie może samodzielnie wstać ani stać. Potrzebna jest mu asysta. W domu jest podnośnik, seniora można również złapać pod pachy. Pan kładzie ręce na barkach opiekuna lub łapie za ręce aby łatwiej było wstać – współpracuje. W rękach ma czucie, dlatego może się podpierać, pomaga podczas wstawania. Żona asystuje podczas tej czynności, aby nie nadepnąć na podłączony cewnik, aby go nie wyrwać. Raz w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta. Senior samodzielnie je i pije, chętnie wykonuje ćwiczenia, aby powrócić do formy. Wspiera również personel medyczny, który kąpie seniora, wydziela lekarstwa i wykonuje zabiegi medyczne. Noce są spokojne, senior przesypia. Zażywa środki nasenne oraz spray na astmę przed pójściem do łózka. Senior korzysta z toalety, nosi również pieluchomajtki.

Pan jest fanem komiksów – ma ich sporo i chętnie czyta. To spokojny, chętny do współpracy senior. W przeszłości kierował zespołem, był kierownikiem oddziału. Oprócz komiksów, które uwielbia, chętnie słucha muzyki, lubi rozmowy. W przeszłości chętnie gotował.

Szukamy w to miejsce opiekuna umiejącego wykonać transfer, osoby umiejącej współpracować w “teamie”. W domu dowodzi seniorka, ona najczęściej gotuje i dba o wszystko w domu. Opiekun potrzebny jest jako pomoc i kompan do towarzystwa dla seniora.

To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Dla opiekuna jest osobne mieszkanie z oddzielnym wejściem. Sklepy są oddalone 15 minut drogi na pieszo, rowerem 7 minut.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój & osobna łazienka,
– Internet,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl