Firma Frigga Bydgoszcz

Opiekunka do sympatycznej seniorki lubiącej polską kuchnię.

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 90lat
Miejsce pracy:
18198 Kritzmow
Okres pracy:
Do uzgodnienia.
Planowany wyjazd:
20220328
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– j. niemiecki dobry komunikatywny lub dobry
– zaszczepiona
– umiejąca gotować

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 90lat, 50kg, 160cm
Dolegliwości:
– problemy z oddychaniem & aparat tlenowy
– osteoporoza & po upadku i złamaniu
– wózek inwalidzki
– ograniczone ruchy prawą ręką po upadku
– alergia na jod

Seniorka przebywa w domu starców, ponieważ upadła i połamała kość biodrową. Pani została zoperowana, operacja przebiegła dobrze, ale dostała zapalenia płuc i bardzo źle się czuła. Na dodatek seniorkę zarażono w szpitalu koronowirusem, co spowodowało jeszcze większe osłabienie. Pani cały czas leżała w łóżku, aż pojawiły jej się otwarte rany na kości ogonowej. Lekarz i pielęgniarki zajmują się tym miejscem i zakładają odpowiednie opatrunki. Planowany wypis z ośrodka jest na 28.03. Wówczas powinna pojawić się opiekunka.
Seniorka będzie wspierana raz w tygodniu przez personel medyczny, który wykąpie panią i przygotuje lekarstwa na cały tydzień. Pani powraca do sił, obecnie leży w łóżku, przemiesza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Podczas wstawania i przesadzania pani pomaga, mocno się trzyma, stoi na nogach. Pani korzysta z krzesła-toalety, jest czysta i nie chce korzystać z toalety tak długo, jak tylko będzie mogła. Noce są zazwyczaj spokojne w tym miejscu, seniorka czasem może obudzić się raz w nocy aby skorzystać z toalety. Do domu będzie przychodził fizjoterapeuta.

Dodatkowe informacje:

To trochę zamknięta w sobie, cicha i spokojna pani. Jest serdeczna, sympatyczna, da się lubić, nie chce sprawiać kłopotu, ani być ciężarem. W przeszłości pracowała jako sekretarka w biurze. jej hobby to podróże, uwielbiała wędrówki i wycieczki. Zwiedziła wiele krajów. Lubiła czytać. Obecnie spędza czas przed telewizorem. Seniorka chciałaby się czuć potrzebna i móc wykonywać pewne czynności, które jeszcze umie. Bardzo zależy jej, aby mogła pomóc opiekunce, dlatego chciałaby obierać warzywa, składać pranie. Dom jest spory, podzielony na dwie części – seniorka mieszka sama w swojej części, górną część zajmuje córka, która pracuje, dlatego potrzebna jej pomoc przy mamie.
To mniejsza miejscowość, dom jednorodzinny z ogrodem trochę oddalony od centrum Rostock w spokojnej okolicy. Dobre połączenie autobusem nad morze i plażę. Sklepy są oddalone 15 min drogi pieszo.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl