Firma Frigga Bydgoszcz

Opiekunka do samotnej seniorki przy granicy z Austrią.

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 93 lata
Miejsce pracy:
94032 Passau
Okres pracy:
Do uzgodnienia.
Planowany wyjazd:
20220411
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– komunikatywna znajomość j. niemieckiego
– niepaląca osoba

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 93 lata, 160 cm, 66 kg

Dolegliwości:
– po złamaniu kości udowej (7 tyg.temu)

Podopieczna dotychczas mieszkała i radziła sobie sama. Po upadku i złamaniu kości udowej potrzebuje pomocy opiekunki. Seniorka porusza się obecnie za pomocą wózka inwalidzkiego i potrzebuje pomocy przy przesiadaniu się, ale nie ma tutaj dźwigania. Do pomocy posiada chodzik oraz krzesło toaletowe. Potrafi stać przy rollatorze, ale jeszcze nie chodzić.
Seniorka jest świadoma, ma jedynie lekki problem ze słuchem oraz wzrokiem. Podopieczna sama korzysta z toalety, opiekunka musi ją jedynie zaprowadzić. Starszej pani należy pomóc trochę przy kąpieli oraz utrzymaniu higieny ciała. Największy problem ma z umyciem pleców, czy nóg, ponieważ nie sięga. Tam, gdzie seniorka nie ma problemów, aby dosięgnąć, to umyje się sama.
Podopieczna budzi się do trzech razy w nocy i może wówczas potrzebować pomocy opiekunki, aby dojść do toalety. Nie przyjmuje leków nasennych.

Dodatkowe informacje:


Seniorka mieszka sama w dużym mieszkaniu z windą w malowniczym miasteczku Passau. Miejscowość ta jest położona na Bawarii i leży bezpośrednio przy granicy z Austrią.
Do obowiązków opiekunki należy między innymi prowadzenie domu, robienie zakupów oraz gotowanie. Do sklepu można dojechać autobusem, przystanek jest przed domem. Najbliższy sklep jest 2 przystanki dalej, a do miasta można dojechać w 7 minut.

Warunki mieszkaniowe:

-organizacja przejazdów
– oddzielny pokój
– dostęp do internetu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl