Firma Frigga Bydgoszcz

Opiekunka do mobilnego małżeństwa.

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 80lat, Podopieczny: 73lata, 99kg, 175cm
Miejsce pracy:
25355 Barmstedt
Okres pracy:
Do uzgodnienia.
Planowany wyjazd:
20220121
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– sprawdzona
– zaszczepiona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 80lat, 50kg, 160cm
Dolegliwości:
– mobilna & wspiera się rolatorem
– osteoporoza
– ogólny stan zdrowia dobry

Podopieczny, 73lata, 99kg, 175cm
Dolegliwości:
– mobilny & wspiera się rolatorem
– nietrzymanie moczu
– ogólny stan zdrowia dobry
Oboje seniorzy są mobilny, ich stan zdrowia jest dobry. Noce są spokojne, nawet jeśli muszą wstać do toalety, idą samodzielnie. Senior jak ma słabszy dzień, za dnia siada w wózku, bo jest mu wygodniej. To spokojne miejsce, seniorowi wszystko pasuje, zawsze jest zadowolony. Seniorka czasem bywa smutna lub zdenerwowana na siebie, ponieważ nie jest już tak samodzielna, jak kiedyś i potrzebuje pomocy. Senior bardzo chętnie gotował w przeszłości, dlatego ważne jest, aby opiekunka umiała dzielić obowiązki i pozwalała mu kroić lub obrać warzywa lub wykonać drobne prace. Podobnie seniorka – ważne jest, aby mogła część czynności wykonać w domu: złożyć pranie lub powycierać naczynia.

Dodatkowe informacje:

Seniorka bardzo lubi chodzić na zakupy. Ważne jest, aby opiekunka jej towarzyszyła. Ona wówczas wolno idzie z rolatorem po drobne rzeczy do supermarketu, których brakuje w domu. To jej hobby, zazwyczaj 3 – 4 razy w tygodniu robi sobie taki spacer. Hobby seniora to czytanie gazet. Oboje seniorzy są świadomi, żadne z nich nie ma demencji, dlatego ważne jest aby opiekunka nie traktowała ich jak dzieci. Oni lubią być traktowani na zasadzie “partnerstwa”.

Warunki mieszkaniowe:

To dom z ogrodem podzielony na części w malowniczym mieście niedaleko Hamburga nad rzeką Łabą: na dole mieszkają seniorzy, na górze jest mieszkanie opiekunki. Do dyspozycji jest rower, wszędzie jest blisko. Do kontakt jest bardzo sympatyczna córka, oraz syn – oboje mieszkają w okolicy.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl