Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

okolica Stuttgartu – opiekunka do samotnego Norberta

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny 86 lat
Miejsce pracy:
74376 Gemmrigheim
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231120
1
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– prawo jazdy

Informacje o podopiecznym:

Podpieczny, 86lat, 90kg, 170cm
Dolegliwości:
– mobilny
– zaburzenia rytmu serca
– cukrzyca insulinowa
– ogólny stan zdrowia dobry

Senior mieszka sam, jest mobilny, jedynie trochę osłabiony. Ostatnie tygodnie spędził na rehabilitacji, obecnie bardzo tęskni za domem, dlatego córka poprosiła nas o pomoc. Pan sam wolno wchodzi po schodach, korzysta z toalety, stara się samodzielnie zadbać o higienę ciała. Pan przesypia noce i przyjmuje środki nasenne. Do domu będzie przychodził fizjoterapeuta, który bedzie wykonywał gimnastykę z seniorem.

Dodatkowe informacje:

To miasto niedaleko Stuttgart, ładny dom jednorodzinny. Senior ma auto do dyspozycji dla opiekunki. Sklepy są oddalone 30 min drogi na pieszo, dlatego należy korzystać z auta. Osobą do kontaktu jest córka, która mieszka w innym mieście w Niemczech i będzie w kontakcie z opiekunką.
W to miejsce potrzebujemy dobrej gospodyni, osoby, która ugotuje obiad, zajmie się domem i wyjdzie z seniorem na spacer. Dość ważne w tym miejscu jest prawo jazdy, aby pojechać na zakupy lub na kawę do miasteczka z seniorem.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet & auto
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl