Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

okolica Lipska – opiekunka do mobilnego małżeństwa

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny 78 lat, Podopieczna 76 lat
Miejsce pracy:
99986 Oberdorla
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231120
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba sprawdzona & dobra

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 78lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
– mobilny
– początki choroby Parkinsona
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Senior jest mobilny, obecnie opiekuje się żoną i potrafi przy sobie zrobić wszystko sam. Dobrze będzie, jeśli opiekunka pomoże się panu ubrać i będzie miała go na “oku”, aby się nie poślizgnął w łazience podczas kąpieli. Senior korzysta z toalety, dla higieny nosi też wkładkę. Radzi sobie sam i potrzebuje bardziej asysty, niż opieki. Wspiera go fizjoterapeuta i ergoterapeuta, aby pozostał nadal w formie.
To spokojny, zaradny i wrażliwy człowiek. Obecnie cały czas opiekował się żoną, starał się, aby dom był czysty i żona zadbana, jednak ostatnio dla niego to dość dużo. Syn zdecydował się poprosić nas o pomoc opiekunki.

Podopieczna, 76lat, 75kg, 160cm
Dolegliwości:
– początki demencji & zapominalska
– mobilna
– ogólny stan zdrowia dobry
Seniorka jest mobilna, wspiera się rolatorem. Jej największym problemem jest demencja, zdarza jej się dość często zapominać. Pani potrzebuje pomocy podczas wykonywania higieny ciała. Korzysta z toalety, a dla higieny należy przypomnieć jej lub włożyć wkładkę higieniczną. Seniorka przyjmuje leki nasenne i przesypia zazwyczaj noce.
To otwarta, komunikatywna i wrażliwa pani. Lubi ludzi, jest łagodna i wykonuje polecenia osoby, która się nią opiekuje. W przeszłości pracowała w biurze, jest czysta i zadbana. Seniorka uczęszcza obecnie do przedszkola dla seniorów od poniedziałku do piątku, aby odciążyć seniora w opiece nad nią. Podczas pobytu opiekunki seniorka zostanie częściej w domu, aby nie musiała spędzać całego tygodnia w ośrodku.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość blisko miast Erfurt i Lipsk niedaleko od granicy z Polską. Seniorzy mieszkają w domu jednorodzinnym z ogrodem. Syn mieszka w tej samej miejscowości w innej dzielnicy i będzie wspierał opiekunkę. Sklepy są oddalone 15 min drogi od domu, do dyspozcyji jest rower. Blisko jest przystanek autobusowy, można pojechać do miasteczka lub na zakupy. Dla opiekunki będzie dużo miejsca: osobne piętro domu, ładny pokój, oddzielna łazienka, internet. Rower jest do dyspozcyji. W domu jest piesek, dlatego ważne, aby opiekunka lubiła zwierzęta.
W to miejsce potrzebujemy dobrej, sprawdzonej i spokojnej opiekunki, która powoli wprowadzi seniorom plan dnia, zajmie się domem, ugotuje obiad. 

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– internet & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl