Firma Frigga Bydgoszcz

Górna Bawaria – opiekunka do mobilnego seniora mieszkającego z żoną

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny 93 lata
Miejsce pracy:
85591 Vaterstetten
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231112
Wynagrodzenie:
1750
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– dobra znajomość j. niem.
– z doświadczeniem
– mile widziane prawo jazdy, ale nie jest to warunek konieczny
– palenie dozwolone na zewnątrz
– zaszczepiona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 93 lata (1926 r.), 165 cm, 75 kg
Dolegliwości:
– demencja (początkująca)
– nowotwór prostaty
– skoki ciśnienia
– 2 zerwane ścięgna
– zwyrodnienie plamki żółtej
– niedosłuch
– inkontynencja
Zlecenie dotyczy Seniora, który po pobycie w szpital oraz późniejszej rehabilotacji wrócił do domu i do tej pory był zaopiekowany przez swoją żonę. Żona jest w pełni fit i mobilna, jednakże ma już swoje 91 lat i dlatego potrzebują wsparcia Opiekunki.
Podopieczny porusza się po mieszkaniu z pomocą rolatora, na 1wsze piętro z pomocą liftu na schodach – robi to jednakże bardzo powoli ( na kązdym poziomie posiada rolator by móc się poruszać). Do dyspozycji jest również wózek, ale to raczej do korzystania poza domem.
Senior niedosłyszy, dlatego ma implant w uchu – należy mówić do niego powoli i głośno, jego zdolność słyszenia uzależniona jest od formy w danym dniu, jak się czuje.
Podopieczny korzysta z pieluchomajtek, na noc korzysta samodzielnie z pojemnika na mocz. Opiekunka powinna go rano tylko opróżnić i umyć. W nocy nie wymaga pomocy Opiekunki.
Należy pomogać Seniorowi podczas wstawania (podać ręke) rano ok 08:30, ubierania się, podczas higieny osobistej (czasami robi to też samodzielnie).
Do obowiązków Opiekunki należeć będzie: podstawowa opieka, gotowanie (tylko obiady), pranie, sprzątanie (codziennie należy sprzątać łazienkę/toaletę Seniora oraz utrzymywać porządek w jego sypialni, posłać łóżko), towarzyszenie u lekarza (ale tylko pomoc podczas wsiadania i wysiadania).
Przychodzi tutaj dodatkowa pomoc do sprzątanie – 1x w tygodniu.
Lekarstwa przygotowuje żona.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka z żoną (nie do opieki), w domu jednorodzinnym z tarasem i dużym ogrodem. Senior śpi na 1 wszym piętrze, Seniorka na parterze. Do najbliższego sklepu ok 10 minut spacerem, piekarnia jeszcze bliżej. Zakupami zajmuje się głównie żona, która jeździ autem, chętnie razem z Opiekunką.
Seniorzy posiadają 3 synów, którzy mieszkają w odległości ok 45 minut.

Poszukują Opiekunki z doświadczeniem, ciepłej i cierpliwej (nie dominującej), która zwraca uwagę na czystość i porządek w domu. Opiekunka może przyjechać z pieskiem lub kotkiem, jeśli będzie sama się nim zajmować. Seniorzy bardzo się cieszą na przyjazd Opiekunki i chcą ja przyjąć do swojej rodziny. Najchętniej Panią , która deklaruje się zostać na dłuższy okres czasu ( 3 m-ce lub więcej).

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój na 1wszym piętrze
– TV
– dostęp do internetu (od 24.11 będzie zainstalowany)

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl