Firma Frigga Bydgoszcz

Blisko granicy z Polską, opiekunka do Gabrieli na wózku

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 91 lat
Miejsce pracy:
04746 Hartha
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20221012
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba silna
– cierpliwa

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 72lata, 90kg, 167cm
Dolegliwości:
– po udarze (w 2012 roku) paraliż lewej strony ciała
– prawa strona sprawna
– wózek inwalidzki
– spokojne noce
– początki demencji, zapominalska
Seniorka jest po udarze, który miała 10 lat temu. Sparaliżowana jest lewa strona (ramię, ręka, noga). Prawa strona jest sprawna. Seniorka siedzi na wózku i podpiera się na prawej stronie ciała, jest w stanie sama się przesiąść ale wolno i kosztuje ją to sporo siły. Zazwyczaj trzeba jej pomóc przesiąść się z wózka na łóżko oraz na toaletę. Seniorce należy pomóc się ubrać i umyć. Na noc zakładane są pieluchomajtki. Seniorka jest głównie świadoma ale zapominalska, czasem myli dni tygodnia lub godziny. Jest wspierana przez fizjo – i ergoterapeutę.
W domu mieszka też mąż seniorki, który jest po mocnym udarze, leżący, opiekują się nim służby medyczne. Senior nie jest osobą do opieki w tym domu, jest obsługiwany od rana do wieczora przez personel medyczny. 
Na schodach w domu między dolnym a górnym piętrem jest zamontowana widna, aby pani mogła zjechać na dół oraz wjechać na górę. Seniorka z niej praktycznie nie korzysta, przebywa w swoim pokoju na górze, gdzie jest także toaleta i łazienka. W łazience jest zamontowane krzesełko do wanny. Fryzjerka przychodzi do domu obcinać włosy. Część czynności seniorka jest w stanie wykonać samodzielnie (myje twarz, ciało, wykonuje higienę intymną). Pani korzysta z toalety, należy ją posadzić i pomóc jej zdjąć oraz podciągnąć spodnie. Nie stosuje diety, posiłki zamawiane są gotowe z cateringu. 
To niełatwa pani, niecierpliwa i potrafi być niesympatyczna. Opiekunka powinna mieć cierpliwość oraz potrafić postawić jej “weto”. Nie należy pozwolić wejść sobie na głowę. Ta pani w przeszłości pracowała w ośrodku z upośledzonymi ludźmi. Seniorka mieszka z mężem i jedyną osobą jaką ma, jest opiekunka. Syn mieszka w Szwajcarii od lat i bardzo rzadko przyjeżdża. Osobą, która seniorkę odwiedza jest jej kuzynka. Pani lubi oglądać telewizję, chętnie czyta poranną prasę, lubi muzykę klasyczną.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny z ogrodem w miasteczku niedaleko Lipska. Dom ładnie położony blisko centrum, zaraz na przeciwko jest ładny park. Seniorka z mężem mieszkają na górze domu. Na górze jest też pokój opiekunki. Kuchnia, ogród zimowy oraz pokój dzienny są na dole. Obiady są dowożone, nie trzeba w tym miejscu gotować. Internet jest w całym domu.
W to miejsce potrzebujemy silnej opiekunki, która pomoże się seniorce przesiąść z łóżka na wózek i toaletę, która będzie miała cierpliwość, oraz mówiła komunikatywnie w j. niemieckim.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl