Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Bawaria – opiekunka/towarzyszka do mobilnej Erny

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 82 lata
Miejsce pracy:
91315 Höchstadt an der Aisch
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230922
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. dobry
– prawo jazdy
– osoba lubiąca sprzątać i bardzo czysta

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 82lata, 100kg, 155cm
Dolegliwości:
– mobilna & laska & rolator
– astma & alergie skórne
– cukrzyca 
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry

UWAGA! W to miejsce pasuje osoba, która lubi sprzątać i która jest zadbana. Ta rodzina ma wyjątkowego “bzika” pod względem czystości.

Seniorka mieszkała dotychczas sama i dobrze sobie radziła. Jej stan zdrowia jest dobry, choć ostatnio słabiej się czuje. Jeździ autem i lubi pracować na komputerze. Jest dość otyła, dlatego syn postanowił, aby opiekunka z nią zamieszkała i była dla niej wsparciem, kiedy poczuje się gorzej. To zaradna, zmotywowana pani. Lubi pojechać do miasteczka lub czasem jedzie odwiedzić znajomych. Jest lubiana i towarzyska. Nie potrzebuje dużego nakładu opieki, a prędzej towarzystwa. Seniorka cierpi na cukrzycę, sama sobie podaje insulinę i kontroluje poziom cukru. Ma astmę, w przypadku kiedy brakuje jej powietrza, podaje sobie specjalny spray. Z uwagi na otyłość ma osłabione serce i czasem bywa zmęczona lub ma uczucie osłabienia. Noce zazwyczaj przesypia, a nawet kiedy musi wstać, idzie do toalety sama.
Seniorka bardzo ceni sobie czystość. W tym miejscu ważne jest, aby znalazła się zadbana, czysta opiekunka, która dobrze mówi po niemiecku i potrafi jeździć autem. Pani stara się sama zadbać o higienę ciała, jednak należy mieć na nią “oko” i spojrzeć, czy nie potrzebna będzie jej pomoc. Seniorka nie jest na diecie, uwielbia produkty mleczne, a przede wszystkim jogurty. Chętnie je płatki owsiane, tosty na śniadanie. Lubi kawę i ciasto w porze popołudniowej.
To sympatyczna, czysta, zadbana starsza pani. Jest świadoma i potrzebuje jedynie towarzyszki, więc nie należy jej się narzucać ani “matkować”. Nie lubi, kiedy ktoś jej rozkazuje. Ona dobrze wie, co dla niej dobre, dlatego kiedy będzie potrzeba, to poprosi lub powie. W przeszłości pracowała w biurze. Ma syna, który mieszka w okolicy i odwiedza ją raz w tygodniu. To bardzo czyści ludzie, dlatego ważne jest, aby i opiekunka dbała o siebie i była schludnie ubrana. Seniorka lubi wycieczki autem, chętnie rozmawia, spotyka się z przyjaciółmi w miasteczku – to jej hobby.

Dodatkowe informacje:


To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 10 min drogi na pieszo. Do dyspozycji jest rower i auto. Dla opiekunki jest ładny pokój do dyspozycji, internet jest w całym domu.
W to miejsce potrzebujemy czystej, zadbanej opiekunki, którą znamy. Seniorka miała złe doświadczenie z opiekunkami z innej firmy, dlatego poprosiła nas o pomoc, dobrze o nas słyszała. Koniecznie osoba sprawdzona, która dobrze mówi po niemiecku i lubi i umie jeździć autem. To spokojne miejsce do towarzystwa, dla osoby która lubi czystość, chętnie sprząta, pracuje, odkurza. 

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet
– auto i rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl