Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

99986 Oberdorla – opiekunka z podstawowym niemieckim do leżącej seniorki blisko Lipsk & Erfurt

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 81lat
Miejsce pracy:
99986 Oberdorla
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240629
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

j. podstawowy
osoba z doświadczeniem
najlepiej kobieta

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 81lat, 45kg, 160cm

Dolegliwości:

demencja & zapominalska
osoba głównie leżąca ze skłonnością do odleżyn & wózek
pieluchomajtki & higiena ciała w łózku
Seniorka ostatnie tygodnie przebywała w ośrodku rehabilitacyjnym, 29.06. jest gotowa do wypisu do domu, dlatego syn poprosił nas o pomoc dla mamy. To demencyjna pani, trochę osłabiona, dużo czasu spędza w łóżku. Nosi pieluchomajtki, które należy przebrać, aby się nie odparzyła i aby nie powstały odleżyny. Do pomocy jest personel medyczny, który opatrure odleżyny, w razie gdyby powstały i wydziela lekarstwa. Za dnia seniorka jest sadzana na wózkek, waży jedynie 45 kg, dlatego nie powinno być problemu z przesadzeniem jej. Ważne, aby raz siedziała, raz leżała, aby nie powstawały rany od zależeń szczególnie na plecach i w okolicy kości ogonowej. Obecnie seniorka ma podłączony cewnik, lekarze wkrótce zdecydują, kiedy go odłączyć. Noce są spokojne, seniorka przesypia.

To bardzo spokojna, sympatyczna seniorka. Jest towarzyska i bardzo wdzięczna za pomoc. Mieszka z samodzielnym mężem, który z racji na swój wiek nie jest w stanie zaopiekować się żoną i domem.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość w okolicach Erfurtu, dom wielorodzinny. Do sklepu jest 10 min drogi na pieszo. Na miejscu jest rower, auto, blisko przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest ładny pokój do dyspozycji, internet jest w całym mieszkaniu.

W to miejsce szukamy dobrej opiekunki lub opiekuna, osoby z doświadczeniem, która umyje seniorkę, przebierze pampersa, zajmie się domem i ugotuje obiad. W tym miejscu język może być słabszy, ważne, aby była zagwarantowana dobra opieka. Do kontaktu jest syn, który mieszka w okolicy. Córka mieszka w innym mieście w Niemczech i odwiedza tak często, jak to możliwe.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
internet
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl