Firma Frigga Bydgoszcz

91334 Hemhofen – opiekunka z prawem jazdy do pary seniorów na Bawarii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 80lat
Miejsce pracy:
91334 Hemhofen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240222
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny dobry
– prawo jazdy
– osoba dobra & sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 80lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– choroba nowotworowa, pomyślnie zoperowany guz na wątrobie
– mobilna
– ogólny stan zdrowia dobry

Seniorka jest mobilna, jej stan jest stabilny. Przesypia noce, sama wykonuje przy sobie wszelkie czynności, łacznie z higieną ciała. To sympatyczna, serdeczna pani, która w przeszłości pracowała w biurze. Obecnie do opieki jest głównie jej mąż, któremu należy więcej pomóc. Seniorce zależy na dobrej atmosferze i dobrej współpracy.

Podopieczny, 80lat, 97kg, 180cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– aparat tlenowy (tylko doraźnie, w przypadku, kiedy seniorowi trudno oddychać)
– choroba nowotworowa prostaty & cewnik
– mobilny & stan zdrowia stabilny

Senior jest obecnie w domu seniora, planowany wypis na koniec lutego, dlatego ważne, aby wówczas na miejscu była też opiekunka. U seniora stwierdzono chorobę nowotworową prostaty, dlatego podłączono cewnik. Pan ma problemy z oddychaniem, dlatego czasem korzysta z aparatu tlenowego a na noc z maseczki tlenowej. Wtedy spokojnie śpi i łatwiej mu oddychać. Senior korzysta z toalety, ale ma inkontynencję, dlatego dla higieny zakłada też pieluchomajtki.

Do pomocy jest personel medyczny, który kontroluje przyjmowanie lekarstw. Senior ze względu na swoje dolegliwości dostaje sporo leków, dlatego personel będzie też przychodził podczas pobytu opiekunki. Pan porusza się samodzielnie z rolatorem, kiedy słabo by się poczuł lub na dłuższe odcinki drogi – jest wózek. Ważne, aby się nie przemęczał, bo wtedy ciężko mu złapać powietrze. Ogólny stan zdrowia jest stabilny. Ważne, aby pomóc się panu umyć i ubrać, aby skupić większą uwagę na nim, ponieważ seniorka jest samodzielna i poradzi sobie sama. Senior przesypia noce, przyjmuje leki nasenne.

To świadomy senior, który bardzo chce wrócić do domu. Współpracuje, jest komunikatywny i otwarty. Interesuje się polityką, lubi oglądać wiadomości, w przeszłości chętnie podróżował.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo. Do dyspozycji jest auto, rower, blisko jest przystanek autobusowy. Dla opiekunki będzie dużo miejsca w domu: duży pokój z telewizorem, oddzielna łazienka, internet. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania raz na dwa tygodnie. W pobliżu mieszka córka, która zwróciła się do nas o pomoc dla rodziców.

W to miejsce potrzebna nam dobra, komunikatywna opiekunka, którą znamy, która dobrze mówi po niemiecku i jeździ autem. 

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– rower i auto
– internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl