Firma Frigga Bydgoszcz

91301 Forchheim – niepaląca, serdeczna towarzyszka do samotnej Angeliki

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 79lat
Miejsce pracy:
91301 Forchheim
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240212
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– osoba niepaląca
– tylko osoby nam znane & dobre

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 79lat, 55kg, 163cm
Dolegliwości:
– początki demencji
– reumatyzm
– mobilna & stan zdrowia bardzo dobry

Seniorka jest mobilna, jej stan zdrowia jest bardzo dobry. Poza reumatyzmem i początkami demencji nie ma innych chorób. Demencja ostatnio się uwidoczniła dość mocno, z osoby całkiem samodzielnej, seniorka zaczęła zapominać. Córka znajduje przedmioty w szafkach kuchennych, które nie powinny leżeć w kuchni, a w pokoju dziennym produkty spożywcze. Seniorka zapomina, co gdzie położyła, często szuka kluczy. Córka poprosiła nas o pomoc dla mamy. W tym miiejscu bardziej potrzebna nam towarzyszka, niż opiekunka.

Seniorka mieszka sama, jest w dużej mierze samodzielna, jednak ostatnio coraz częściej zapomina. Bardzo ciężko znosi zmiany, dlatego ważne, aby opiekunka nie zmieniała jej trybu dnia ani na początku nie wprowadzała rewolucji, bo seniorka sobie z tym nie poradzi. Ta pani jest ostrożna co do nowych osób, małomówna, musi upłynąć czas, aby zaufała. Pani należy pomóc się umyć i ubrać, ważne aby ugotować dobry obiad. Pani potrafi bardzo dużo rzeczy wykonać sama, dlatego należy głównie “mieć na nią oko” i pomóc wtedy, kiedy sobie nie poradzi lub poprosi. Ważne, aby pamiętać, że to osoba, która nie akceptuje swojej choroby, dlatego nie należy się z opieką narzucać, a jedynie być i reagować, kiedy seniorka sobie z czymś wyraźnie nie radzi. 

Dodatkowe informacje:

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Dla opiekunki będzie sporo miejsca – osobne piętro domu (pokój, osobna toaleta). Seniorka mieszka na piętrze wyżej. Do sklepu jest 10 min drogi na pieszo. Na miejscu jest rower. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania raz na tydzień.

Starsza pani jest wierząca i w niedzielę chciałaby iść do kościoła. Ważne, aby jej potowarzyszyć. pani w przeszłości pracowała w banku. Jest bardzo zadbana, ładnie ubrana, elegancka. Lubi małe wycieczki, chętnie rozmawia, jest grzeczna i kulturalna. Jej córka mieszka w tej samej miejscowości i będzie do kontaktu z opiekunką.

To dobre, spokojne miejsce dla znanej nam, dobrej i sympatycznej opiekunki / towarzyszki.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna toaleta
– internet & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl