Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

91077 Neunkrichen am Brand – niepaląca opiekunka do seniorki ze stwardnieniem

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 84lata
Miejsce pracy:
91077 Neunkrichen am Brand
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240722
Wynagrodzenie:
1900
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny lub dobry
osoba niepaląca
znana nam & sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 84lata, 58kg, 165cm

Dolegliwości:

ALS (stwardnienie zanikowe boczne)
pieluchomajtki & inkontynencja
wózek inwalidzki & ogólny stan zdrowia stabilny
4 razy w tygodniu spędza w przedszkolu dla seniorów – w tym czasie wole dla opiekunki
Seniorka choruje na stwardnienie zanikowe boczne, porusza się na wózku i ma inkontynencję. Nosi pieluchomajtki, które należy jej wymieniać. Stara się zachowywać czystość i komunikuje, kiedy musi iść do toalety lub usiąść na krzesłotoalecie. Jest świadoma, komunikatywna, współpracuje. Jest wspierana przez personel, który raz w tygodniu ją kąpie. W związku z chorobą niewyraźnie mówi, ale wszytsko rozumie i komunikuje potrzeby. Ze wsparciem opiekunki stoi, ale nie chodzi, siedzi na wózku. Ważne, aby pomóc jej się przesiąść z wózka na łóżko i odwrotnie. Na schodach jest zamontowana winda z krzesełkiem, na którym siada i wjeżdża widną, chcąc przemieścic się pomiedzy piętrami domu. Pani samodzielnie je, od czasu do czasu miewa trudności z przełykaniem, dlatego należy pokroić jej na małe kawałki chleb lub większe kęsy. Noce są zazwyczaj spokojne, może się zdarzyć, że pampers będzie mokry, wówczas poprosi raz w nocy o pomoc. Poza tym przesypia. Seniorka spędza zazwyczaj 4 dni w tygodniu w przedszkolu dla seniorów od 8:00 – 16:30. Opiekunka ma w tym czasie wolne. Jeśli źle by się czuła, wówczas zostanie w domu i należy się nią zaopiekować.

Wspierają ją personel medyczny i terapeuci: ergo- i fizjoterapeuta, a także logopeda. To bardzo przyjemna w obyciu osoba, współpracuje, jest sympatyczna, nie uskarża się, wszytsko jej pasuje. W przeszłości pracowała w biurze. Bardzo lubiła podróże, lubiła gotować, spędzać czas z rodziną. Ma córkę, która mieszka w pobliżu i która poprosiła nas o pomoc dla mamy.

Dodatkowe informacje:

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Seniorka mieszka z mężem, który jest samodzielny i nie wymaga opieki, ale ze względu na swój wiek nie jest w stanie prowadzić domu i zajmować się chorą żoną. Dla opiekunki będzie sporo miejsca – osobne piętro domu, oddzielna łazienka, internet jest w całym domu. Sklepy są oddalone około 10 min drogi na pieszo od domu. Na miejscu jest rower, blisko przystanek autobusowy. Raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania.

W to miejsce potrzebna nam doświadczona, niepaląca opiekunka, która dość komunikatywnie mówi w j. niemieckim.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet & rower
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl