Firma Frigga Bydgoszcz

91074 Herzogenaurach – opiekunka do mobilnego małżeństwa Johanny i Bernarda blisko Norymbergii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 83 lata, Podopieczny 90 lat
Miejsce pracy:
91074 Herzogenaurach
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240216
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba znana nam & sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 83lata, 58kg, 160cm
Dolegliwości:
– mobilna 
– wskutek stresu zapominalska & zawroty głowy
– niedoczynność trzustki

Seniorka jest przemęczona opieką nad mężem. Nie radzi sobie z opieką nad chorym i prowadzeniem domu. Wskutek stresu ma bóle pleców, karku, zawroty głowy i nudności, a nawet zaczęła zapominać i być “skołowana”. Pani jest mobilna, wspiera się laską lub rolatorem. Większość czynności wykonuje samodzielnie, jednak w razie, gdyby słabiej się czuła, poprosi o pomoc. Korzysta z toalety, jest czysta i zadbana. Wskutek lekko zaburzonych parametrów trzustkowych nie powinna za tłusto jeść. Należy to uwzględnić podczas gotowania, aby nie robić za często bardzo tłustych potraw. Do domu przychodzi fizjoterapeuta, który wykonuje gimnastykę z seniorką.

To bardzo wrażliwa, spolegliwa i dobra osoba. Jest rozmowna i towarzyska, z każdym się dogaduje, bezkonfliktowa. Z zawodu jest laborantką i pracowała w instytucie biologii. W przeszłości uwielbiała swój ogród i rośliny, bardzo lubiła sztukę, interesowała się teologią i dużo czytała. Obecnie lubi oglądać seriale, chętnie wychodzi na małe spacery.

Podpieczny, 90lat, 76kg, 168cm
Dolegliwości:
– mobilny, ale porusza się wolno i tylko ze wsparciem rolatora lub kuli
– demencja
– astma
– zmiany nowotworowe – prostata & pod obserwacją lekarza
– podwyższone ciśnienie krwi & osłabiony

Senior jest mobilny, ale chodzi wolno, niepewnie, widać, że mu cieżko. Wspiera się kulą lub rolatorem. Kiedy jest słaby, siada w wózku. Ze zwględu na chorą prostatę lekarze zdecydowali się na cewnik, na jak długo – tego jeszcze nie wiemy. Część czynności potrafi wykonać przy sobie samodzielnie, ale należy mieć na niego “oko” i pomóc mu się umyć i ubrać. Przyjmuje środki nasenne, nie budzi w nocy. Wspiera go fizjoterapeuta, który wykonuje gimnastykę.

To zdeterminowany, czasem uparty senior, który ma poczucie humoru i jest rozmowny. W przeszłości pracował w dużej firmie – Siemens. Bardzo lubił wycieczki, chętnie chodził na małe spacery, lubi do dziś odwiedzać sąsiadów lub urządzać sobie małe wypady w góry lub do lasu. Obecnie czas spędza przed telewizorem. Do kolacji lubił wypijać sobie piwko, lekarz pozwolił mu na jedno, więcej nie. Należy mieć to na uwadze.

Dodatkowe informacje:

To ładne miasto na Bawarii blisko Norymbergii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są blisko, oddalone 10 mib drogi od domu. Na miejscu jest auto, rower, blisko przystanek autobusowy. Dla opeikunki jest sporo miejsca: osobny ładny pokój, oddzielna łazienka, internet w całym domu. Auto jest w bardzo dobrym stanie, do użytku opiekunki.

W to miejsce potrzebujemy dobrej, zorganizowanej i znanej nam opiekunki. Najlepiej kogoś z prawem jazdy, bo jest auto, a córka mieszka dość daleko. Wówczas możnaby pojechać autem na zakupy lub do miasteczka na kawę z seniorami.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– oddzielna łazienka
– internet
– auto & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl