Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

91074 Herzogenaurach – opiekunka do małżeństwa na Bawarii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 94lata, Podopieczna, 91lat
Miejsce pracy:
91074 Herzogenaurach
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240420
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. dobry komunikatywny lub dobry
– osoba małopaląca lub niepaląca
– znana nam & sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 94lata, 56kg, 160cm
Dolegliwości:
– po lekkim udarze bez powikłań (2015)
– problemy z oddychaniem & od czasu do czasu kaszel, aparat tlenowy
– mobilny & ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Senior jest mobilny, nie ma większych dolegliwości poza sporadycznymi problemami z oddychaniem. Wówczas potrzebny mu aparat tlenowy. Pan sam się myje i ubiera. Nie wymaga wiele wsparcia opiekunki. Miewa niestrawność i bóle brzucha, kiedy zje pomidory lub fasolę. Nie powinien jeść warzyw strączkowych ani owoców cytrusowych. Lekarz zaleca mało octu. Senior sam potrafi oreślić co morze zjeść, a czego nie.

To komunikatywny, przyjazny senior. Od zawsze w domu on decydował, dlatego nie należy traktować go jak dziecko. Opieki wymaga obecnie głównie jego żona. Pan jest z zawodu księgowym.

Podopieczna, 91lat, 69kg, 165cm
Dolegliwości:
– demncja & zapominalska
– inkontynencja
– słabo widzi
– mobilna & ogólny stan zdrowia dobry

Seniorka dość często zapomina, ma demencję. Z powodu na słaby wzrok należy nie przekaładać rzeczy w nowe miejsca. Seniora dokładnie wie, gdzie co znaleźć i będzie jej się trudno odnaleźć, jeśli nastanie nowy porządek w domu. Ważne, aby opiekunka to uszanowała. Pani jest wspierana przez personel medyczny i dobrze współpracuje. Jest mobilna i wspiera się rolatorem.

To spokojna, cierpliwa seniorka. Dobrze współpracuje, jest łagodna w obyciu, nie stawia oporu. Pracowała w sklepie z ksiązkami, bardzo lubiła czytać. W przeszłości bardzo dobrze gotowała i piekła, co dziś nie jest możliwe. Chętnie wychodzi na spacer, lubi ludzi, jest związana z domem i rodziną.

Dodatkowe informacje:

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 10 min drogi od domu. Na miejscu jest rower. Dla opiekunki będzie osobne piętro domu, ładny pokój, internet jest w całym domu.

W to miejsce potrzebna nam dobra, cierpliwa opiekunka. Osoba która nie bedzie się narzucać, a która będzie współpracowac i stworzy z seniorami zgrany “team”. Ważny jest dobry j. niemiecki, aby komunikacja była możliwa. W to miejsce tylko niepalące lub małopalące opiekunki, ponieważ senior ma problem z płucami.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Urazy u osób starszych: czym skutkują i jak ich unikać?

W miarę jak populacja osób starszych rośnie, coraz większą uwagę należy poświęcać zagadnieniu ich bezpieczeństwa i zdrowia. Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi stykają się osoby starsze, są urazy, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla ich zdrowia i jakości życia.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl