Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

91056 Erlangen – opiekunka do mobilnej pary seniorów na Bawarii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 89 lat, Podopieczny 93 lata
Miejsce pracy:
91056 Erlangen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240323
Wynagrodzenie:
2000
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– prawo jazdy
– osoba potrafiąca pracować w teamie

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 89lat, 63kg, 163cm
Dolegliwości:
– mobilna & rolator
– małe mikrowylewy (bez powikłań)
– początki demencji & zapominalska
– cukrzyca insulinowa

Seniorki stan zdrowia jest stabilny, choć rok 2023 był dla niej trudny. Stwierdzono nowotworowe zmiany na skórze, które usunięto. Od tego czasu seniorka ma się dobrze, jednak pojawiła się niewydolność nerek i artroza w kolanach. Pani ma bóle, kiedy dużo chodzi, dlatego ważne, aby zabierać ją autem na kawę lub na zakupy. Ona zabiera ze sobą rolator, aby czuć się pewniej. Coraz częściej zapomina, lekarze stwierdzili demencję. Bywa, że jest smutna i przygnębiona ze względu na swój stan zdrowia, miewa czasem melancholijno-depresyjne nastroje, ale szybko jej przechodzi. Senior potrafi ją pocieszyć. Ważne, aby seniorce nie odbierać wszytskich czynności, któe dotychczas wykonywała. To pozwoli jej poczuć się pewniej, że jeszcze coś potrafi i jest potrzebna. Bardzo lubiła w przesżłości gotować, więc chętnie obierze owoce lub warzywa lub powyciera naczynia. Seniorka zarzywa tabletki nasenne, jednak może obudzić się raz lub dwa razy w nocy do toalety. Radzi sobie sama i nie potrzebuje pomocy.

To komunikatywna, pracowita i trochę uparta seniorka. Chciałaby być samodzielna i ciężko jej się pogodzić z chorobą. W przeszłości pracowała w przedszkolu jako nauczycielka, zajmowała się dziećmi. Bardzo lubi grać w gry planszowe, chętnie słucha muzyki, uwielbia wycieczki i spacery. Jeśli miałaby słabszy dzień – spacery w wózku lub autem, bo bolą ją kolana i za daleko nie dojdzie.

Podopieczny, 93lata, 73kg, 178cm
Dolegliwości:
– mobilny & rolator
– początki choroby Parkinsona
– cukrzyca

Senior jest dość samodzielny, sam się myje i ubiera. Dotychczas mieszkał sam z żoną i zajmował się wszelkimi organizacyjnymi sprawami. Senior korzysta z toalety oraz z pieluchomajtek dla higieny. W nocy korzysta z krzesłatoalety, noce są spokojne, nie potrzebna mu pomoc.

To bardzo ugodowy, bezkonfliktowy senior. Cichy i spokojny człowiek. W przeszłości pracował w personelu medycznym. Obecnie dużo czasu spędza w domu, lubi czytać gazety i oglądać wiadomości.

Ze względu na swój podeszły wiek oraz postęp choroby u żony, senior wraz z córką postanowili poprosić nas o pomoc opiekunki. W tym miejscu jest potrzebna “asystentka”, osoba, która zawiezie do apteki, lekarza, która zajmie się domem i seniorką. To dość lekkie miejsce, bezkonfliktowi seniorzy. Ważne, aby pozwolić seniorce obrać warzywa lub owoce, bo ona w przeszłości uwielbiała gotować. Teraz już nie pamięta, ale drobne czynności w kuchni sprawią jej dużą radość. Na miejscu jest do pomocy pani od sprzątania raz w tygodniu.

Dodatkowe informacje:


To miasto Erlangen na Bawarii, ładny dom jednorodzinny z ogrodem. Do sklepu jest 10 min drogi na pieszo. Na miejscu jest auto, rower, zaraz blisko domu jest przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest ładny pokój, internet jest w całym domu.

W to miejsce potrzebna nam spokojna i sprawdzona opiekunka, która dobrze mówi po niemiecku i potrafi jeździć autem.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– auto i rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Urazy u osób starszych: czym skutkują i jak ich unikać?

W miarę jak populacja osób starszych rośnie, coraz większą uwagę należy poświęcać zagadnieniu ich bezpieczeństwa i zdrowia. Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi stykają się osoby starsze, są urazy, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla ich zdrowia i jakości życia.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl