Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

85405 Nandlstadt – Opiekunka do Theresy w pobliżu Monachium

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 96 lat
Miejsce pracy:
85405 Nandlstadt
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240614
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

kobieta
komunikatywna/dobra znajomość j. niem.
z doświadczeniem

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 96 lat (1927 r.), 153 cm, 50 kg

Dolegliwości:

po zawale
po lekkim udarze
niedowidzi
inkontynencja
Seniorka przebywa obecnie w szpitalu (po zawale i lekkim udarze i głównie leży, z uwagi na ograniczoną mobilność. Jest jednakże mobilizowana. Przy przesiadaniu na wózek aktywnie pomaga. Niedowidzi, niedosłyszy dlatego trzeba mówić głośniej do Podopiecznej. Wymaga wsparcia w codziennych czynnościach tj. higienie, ubieraniu, jak również w obowiązkach domowych. Noce zazwyczaj są spokojne, może się zdarzyć, iż 1x się przebudzi i wówczas chce skorzystać z krzesłotoalety.

Pflegegrad 3. Przychodzi Pflegedienst by wykonać czynności medyczne.

Do dyspozycji na miejscu: wózek, rolator, lift w wannie, krzesłotoaleta, łóżko medyczne.

Jest cierpliwą i przyjazną osobą, z poczuciem humoru.

Dodatkowe informacje:

Mieszka w domu dwurodzinnym, w pobliżu Monachium (60 kg). Seniorka mieszka na parterze, dla Opiekunki pokój również na parterze i wspólna łazienka. W tym samym domu mieszka 2 bratanków, 1 ma sypialnie i łazienkę w suterenie, przychodzi ok południa by ugotować obiad dla cioci. 2 bratanek mieszka wraz z rodziną na 1 piętrze. Zajmują się oni również zakupami, do najbliższego sklepu ok 500 m spacerem.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
internet
organizacja przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl