Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

8245 Mamer Luksemburg – sprawdzona opiekunka do samotnej Domenici

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 82lata
Miejsce pracy:
8245 Mamer Luksemburg
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240229
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– j. włoski lub francuski
– prawo jazdy
– potrafiąca gotować

Informacje o podopiecznym:


Podopieczna, 82lata, 62kg, 150cm
Dolegliwości:
– początki demencji
– choroba Parkinsona
– mobilna

Seniorka cierpi na chorobę Parkinsona oraz początki demencji. Jest mobilna i stara się być samodzielna, jednak jest jej potrzebne wsparcie na codzień. Seniorce należy przypomnieć, aby wzięła lekarstwa, pomóc się ubrać i umyć. Pani korzysta z toalety, a dla higieny nosi wkładki. Nie jest na diecie, przesypia noce. Korzysta z pomocy fizjoterapeuty, który wykonuje z nią gimnastykę.

To bardzo spokojna, cicha, małomówna starsza pani. Całe życie pracowała, nadal chciałaby móc się troszczyć o dom, rodzinę, gotować, jednak ze względu na chorobę Parkinsona jest to niemożliwe. W przeszłości była bardzo dobrą gospodynią, o wszytskich dbała, wspaniała mama i babcia. Obecnie to wnuczka poprosiła nas o wsparcie dla babci. Seniorka bywa zmęczona popołudniami, przyjmuje lekarstwa, które działają na nią trochę usypiająco.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość w Luksemburgu, dom jednorodzinny z ogrodem. Ważne, aby opiekunka mówiła albo po włosku albo po francusku i miała prawo jazdy. Nalezy zająć się domem, ugotować dobry obiad (nie z puszek i z paczek), wyjść z seniorką na spacer lub zabrać ją na kawę do miasteczka. Do sklepów jest 10 minut drogi na pieszo. Dla opiekunki będzie sporo miejsca w domu: osobne piętro, sypialnia, pokój dzienny z telewizorem, internet jest w całym domu. Należy dobrze mówić po włosku lub francusku oraz potrafić jeździć autem. To dobre, spokojne miejsce dla dobrej, sprawdzonej przez nas opiekunki.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet & auto
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl