Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

82057 Icking – Opiekunka do samotnej mobilnej Helgi cierpiącej na Alzheimer

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 86 lat
Miejsce pracy:
82057 Icking
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231221
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– kobieta powyżej 30go roku życia
– z doświadczeniem w opiece nad osobami z Alzheimerem
– spokojna, wywarzona
– komunikatywna znajomość j. niem
– znana nam Opiekunka

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 86 lat (1937 r.), 175 cm, 63 kg
Dolegliwości:
– Alzheimer

Mobilna Seniorka poruszająca się bez żadnych pomocy. Generalnie jest samodzielna, wystarczy pokierować ją do wszelkich czynności. Choroba powoduje zagubienie i stąd wymagane wsparcie i opieka Opiekunki. Należy wesprzeć podczas ubierania się, podczas higieny osobistej, kontrolować przyjmowanie posiłków oraz odpowiedniej ilości płynów.
Podopieczna nie jest osobą agresywną, czasami “przeklnie’ sobie pod nosem, ale to raczej z bezsilności, aniżeli byłoby to skierowane do Opiekunki. Choroba powoduje, iż miewa chwiejne nastroje, brakuje jej czasami słów, miesza imiona & nazwiska lub  nie potrafi odnaleźć swego pokoju.
Nocami chodzi po domu, ale nie wymaga by się nią opiekować – wówczas przekłąda różne rzeczy z miejsca na miejsce, czasami coś zje. Wystarczy przekluczyć zamki w drzwiach by nie wyszła ani na zewnątrz, ani nie wchodziła do pokoju Opiekunki. Sporadycznie może chcieć obecności Opiekunki -raczej z troski.
Pflegedienst przychodzi tutaj 2x dziennie aby wykonać wszelkie medyczne czynności (podać tabletki etc).
4x w tygodniu przychodzi też dodatkowa pomoc z Pflegedienst na 3-4 h, wówczas Opiekunka może mieć przerwę, ale należy obiad ugotować też dla tej osoby by zjadła wspólnie z domownikami.
Seniorka lubi słuchać muzykę, więc dobrze byłoby słuchać z nią ulubione kawałki, gdyż w ten sposób łatwiej czasami do niej “dotrzeć”. Poza tym lubi przebywać w ogrodzie, chodzić na spacery, czytać gazety, lubi też sztukę oraz zwierzęta & naturę.
Z natury jest spokojną & serdeczną osobą, w gorszych momentach dobrze jest odczekać kryzys by dostrzec czego potrzebuje w danej chwili lub po prostu odwrócić uwagę na inne czynności.
Czynności, które warto wykonywać wspólnie z Podopieczną: gotwanie, nakryć stół, sprzątanie domu, lekkie prace w ogrodzie, spacery, jeśli na miejscu jest koncert- wówczas udac się na wspólne wyjście do miasta, na kawę, pooglądać TV, poczytać gazetę, różne gry.
Tematy, których należy unikać: wojna, choroba, tematy mogące wywoływać lęk. 

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sam w domu jednorodzinnym (150 m2) na wsi. Do najbliżeszego sklepu ok 1 km spacerem. Córka stara się odwiedzać mamę co 2 tygodnie (w weekend).
Poszukiwana tutaj cierpliwa, serdeczna i doświadczona Opiekunka, której nieobca jest praca z osobami cierpiącymi na Alzheimer, potrafiąca poznać potrzeby Podopiecznej i umiejąca odpowiednio nią “pokierować”. Osobą, której Opieka sprawia satysfakcję, dla której przebywanie 24h/ dobę  z chorą osobą nie jest męczące.
Poszukiwana Opiekunka od 21.12 do 31.01, wówczas gdy zagra “chemia” będzie mogła wymieniać się ze stałą Opiekunką co 2 m-ce.
Obecnie trwają rozmowy by Seniorkę oddać na 1 dzień w tygodniu do “przedszkola”. Obecnie przerwy dla Opiekunki  możliwe podczas wizyty Opiekuna, który przychodzi z Pflegedienst lub też podczas przyjazdów córki.
Opiekunka dostaje również dodatkowe wynagrodzenie za przebywanie z Podopieczną 24h/dobę.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– dostep do internetu
– rower możliwy do zorganizowania
– pomoc sąsiadów w razie potrzeby
– zakup biletów & organizacja podóży.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl