Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

79790 Küssaberg – niepaląca opiekunka do małżeństwa Eugenii i Bernharda blisko Koblenz

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 90lat, Podopieczny, 90lat
Miejsce pracy:
79790 Küssaberg
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240515
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny lub dobry
niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 90lat, 60kg, 157cm

Dolegliwości:

mobilna
astma & spray
głównie samodzielna
Seniorka jest mobilna, świadma, głównie samodzielna i nie wymaga dużego nakładu opieki. Samodzielnie się myje, korzysta z toalety, przesypia noce. Dla higieny nosi pieluchomajtki. To bardzo sympatyczna, spokojna starsza pani. Starała się opiekować mężem, który został wypisany po szpitalu do domu, jednak z racji na jej wiek, córka poprosiła nas o wsparcie opiekunki dla rodziców.

Podopieczny, 90lat, 54kg, 158cm

Dolegliwości:

artroza & bóle biodra
częściowo mobilny & rolator & wózek & obolały z powodu artrozy
słabo słyszy
ogólny stan zdrowia stabilny
Senior ma za sobą pobyt w szpitalu, ponieważ miał silne bóle kolan i biodra. Stwierdzono artrozę, pan dużo siedzi lub leży, ponieważ przy chodzeniu odczuwa bóle. Na dłuższe odcinki drogi będzie przemieszczał się na wózku. Senior jest osłabiony, trochę “zależany” przez pobyt w szpitalu. Należy podać mu rękę podczas wstawania, mieć na niego “oko” aby nie upadł. Może obudzić się w nocy do dwóch razy, korzysta z butelki na mocz. Przyjmuje też środki nasenne. 3 razy dziennie przychodzi do pomocy personel medyczny.

To w przeszłości bardzo aktywny, towarzyski człowiek. Obecnie przygnębiony z racji na swój stan zdrowia senior. Da się lubić i jest wdzięczny za okazaną mu pomoc.

Dodatkowe informacje:

Seniorzy mieszkają w domu z ogrodem niedaleko miasta Koblenz. Dla opiekunki jest ładny, duży pokój, oddzielna łazienka, internet jest w całym domu. Sklepy są w okolicy, wszędzie blisko lub rodzina zawiezie autem.

Z racji na astmę seniorki ważne jest, aby w to miejsce przyjechała osoba niepaląca. Szukamy osoby z komunikatywnym lub dobrym j. niemieckim. To bardzo ładna, zabytkowa okolica. Do okoła są ruiny zamku, jest rzeka Ren, bardzo ładne miejsce.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet
zakup biletów 

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl