Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

63741 Aschaffenburg – Opiekunka dla mobilnej Margrit

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 79 lat
Miejsce pracy:
63741 Aschaffenburg
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240102
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– podstawowa/komunikatywna znajomość języka niemieckiego
– niepaląca
– prawo jazdy

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 79 lat, 53 kg, 157 cm

Dolegliwości:
– początkująca demencja
Seniorka jest mobilna, czasami potrzebuje asekuracji przy wstawaniu i przesiadaniu się (poprzez podanie ręki). Podopieczna z racji choroby czasami ma zaburzenia orientacji czasowej, miejscowej i personalnej. Potrzebuje wsparcia podczas pielęgnacji ciała (kąpiel, prysznic). Ubiera się i rozbiera samodzielnie.
Seniorka je samodzielnie, nie stosuje żadnej diety. Zadaniem dla opiekunki będzie zaangażowanie podopiecznej we wspólne przygotowywanie posiłków.
Noce są spokojne, seniorka nie przebudza się i nie wstaje.
Podopieczna z powodu choroby straciła swoje zainteresowania, wcześniej lubiła piec ciasta i robić na drutach skarpety. Życzeniem syna jest, by opiekunka wychodziła z podopieczną na długie spacery, spędzała z nią czas, aktywizowała do różnych czynności (np. wspólne gry, pieczenie ciast, robótki ręczne)

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka w domu jednorodzinnym w małym mieście (ok. 70 tys. mieszkańców). Najbliższy sklep jest oddalony o około 10 minut spacerem. Czasami nocuje tam syn, ale tylko wtedy, gdy przyjeżdża odwiedzić mamę i sprawdzić, co dzieje się na miejscu. Na co dzień mieszka w Rottenegg (300 km od mejsca zamieszkania seniorki).
Do zadań opiekunki należeć będzie gotowanie, robienie zakupów, pranie, sprzątanie, prasowanie, towarzyszenie podopiecznej podczas wizyt u lekarza, dbanie o rosliny domowe. Prawo jezdy jest potrzebne, by podjechać po zakupy lub wybrać się z podopieczną na wycieczkę.
Do pomocy przychodzi Pflegedienst, codziennie rano, podają podopiecznej lekarstwa.

Warunki mieszkaniowe:

– własny pokój
– telewizor
– radio
– samochód do dyspozycji
– dostęp do internetu
– zakup biletów i organizację przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl