Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

55130 Mainz – niepaląca opiekunka do samotnej Marii w centrum miasta

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 94lata
Miejsce pracy:
55130 Mainz
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240712
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
osoba sprawdzona & znana nam
niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 94lata, 75kg, 165cm

Dolegliwości:

początki demencji & zapominalska
obecnie po dłuższym pobycie w szpitalu & upadku
mobilna z pomocą opiekunki & osłabiona
stan zdrowia dobry
Seniorka trafiła do szpitala, była odwodniona i upadła. Wkrótce będzie gotowa do wypisu, dlatego potrzebna nam pomoc opiekunki. To samotna seniorka, która dotychczas dobrze radziła sobie sama, jednak jest coraz bardziej zapominalska, dlatego syn przygotował pokój na przyjazd opiekunki. Seniorka od tego czasu nie będzie mogła mieszkać sama.

Pani zapomina, jest słaba i potrzebuje pomocy podczas wstawania z łóżka, bo długo była w szpitalu. Zachowuje czystość, korzysta z toalety i krzesłatoalety, a dla higieny nosi pieluchomajtki. W dużej mierze jest samodzielna i stara się wykonywać różne czynności sama, ale należy mieć na nią “oko” i przypominać. Od czasu do czasu może obudzić się w nocy, jednak będzie miała pieluchomajtki, powinna wytrzymać całą noc, dodatkowo przyjmuje leki nasenne.

To spokojna, skromna i wierząca seniorka. Długie lata mieszkała w mieście Drezno, gdzie była nauczycielką i pracowała w szkole. Jej mąż był lekarzem, dlatego po latach przeprowadziła się z nim do miasta Mainz, gdzie pracowała razem z mężem w gabinecie lekarskim. Ma jednego syna, który mieszka zaraz obok i będzie pomocą dla opiekunki. Mąż seniorki nie żyje od lat, jest wdową i mieszka sama. Pani uwielbia naturę, ptaki, kwiaty. Kocha dzieci i zwierzęta, przede wszystkim uwielbia psy. Seniorka lubi dłużej pospać, do około 9:30, należy jej nie zrywac z łóżka, prośba syna, aby dac jej się wyspać, bo jest osłabiona.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny z ogrodem, seniorka mieszka sama. Zaraz obok mieszka syn i będzie wsparciem. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo, na miejscu jest auto do dyspozycji. Blisko przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest ładny pokój – syn kupił nowy materac, meble, internet jest w całym domu.

W to miejsce potrzebna nam dobra, niepaląca i sprawdzona opiekunka, która będzie “managerem” w tym miejscu. Syn pracuje, dlatego należy zaopiekować się seniorką, ugotować obiad, zadbać o dom. To spokojne miejsce. W to miejsce potrzebna nam znana opiekunka, nie nowa. 

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
internet
auto
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl