Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

54292 Trier-Ruwer – Opiekunka do małżeństwa w pięknych okolicach Trier

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 74 lata
Miejsce pracy:
54292 Trier-Ruwer
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240614
Wynagrodzenie:
1850
EUR

Poszukujemy:

kobieta lub mężczyzna
komunikatywna/ dobra znajomość j. niem.
doświadczenie z przesiadaniem na wózek (lift)

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 74 lata (1949 r.), 165 cm, 115 kg

Dolegliwości:

po upadku
cewnik
cukrzyca (zastrzyk robi sobie Seniorka samodzielnie)
osteoporoza
reumatyzm
Seniorka po upadku nie jest już w pełni mobilna.  Obecnie znajduje się w szpitalu, wychodzi 15.06. Do dyspozycji jest łóżko medyczne oraz zamówiono lift. Seniorka stara się pomagać, przekładając lub obracając się w łóżku, aby przesiąść się na wózek, w którym spędza większość czasu. Opiekunka powinna kąpać Podopieczną 2-3x w tygodniu, do dyspozycji jest krzesełko pod prysznic. Będzie wymagać pełnego wsparcia ze strony Opiekunki podczas codziennych czynności.

Przychodzi tutaj Pflegedienst, aby założyć rajstopy uciskowe (Opiekunka je tylko wieczorem zdejmuje) oraz plaster z morfiną (co 3 dni, na bóle reumatyczne) i aby zmienić cewnik (co 6 tygodni).

Przychodzi też tutaj fizjoterapeuta.

Noce do tej pory były spokojne. Seniorka nie ma demencji i może zostać sama z mężem podczas przerwy Opiekunki.

Podopieczny, 78 lat (1945 r.), 180 cm, 72 kg

Dolegliwości:

demencja
nadciśnienie (tabletki)
Senior poza demencją jest fit i bardzo samodzielny. Nie jest agresywny,  noce przesypia, nie robi żadnych głupot, ani nie ma tendencji do ucieczek. Potrafi większość czynności wykonać samodzielnie, potrzebuje po prostu wsparcia w gospodarstwie domowym oraz w opiece nad żoną.

Zakupy mogą być robione wspólnie z rodziną, drobne zakupy również możliwe, gdyż do najbliższego sklepu jest ok 10 min spacerem. 

Dodatkowe informacje:

Seniorzy mieszkają na parterze domu wielorodzinnego (100 m2). Córka mieszka wraz z rodziną w tym samym domu, piętro wyżej. Może wesprzeć Opiekunkę w opiece nad rodzicami (przerwy, czas wolny). Pokój dla Opiekunki znajduje się również na parterze.

W połowie sierpnia Seniorzy będą się przeprowadzać do domu syna (jest jeszcze w remoncie), w tej samej miejscowości. Tam oprócz własnego pokoju Opiekunka będzie miała również własną łazienkę do dyspozycji.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
TV
oddzielne WC
internet
organizacja przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl